UrbanRebel

DarkRebel

EXTREME E.

CUPRA oznamuje svoju účasť na Extreme E: Preteky s časom.

Značka CUPRA bola vždy zameraná na elektrifikáciu a výkon. Od svojho založenia bola nepretržite zastúpená vo Formule E a s modelom CUPRA e-Racer vyvinula úplne prvé cestné pretekárske vozidlo s čisto elektrickým pohonom. V dnešnej dobe záleží na vízii o plne elektrickej mobilite značky CUPRA viac ako kedykoľvek predtým, pretože sa plánuje zúčastniť týchto pretekov.

Pri príležitosti slávnostného otvorenia prvej garáže CUPRA v Európe v nemeckom meste Hamburg oznámila značka CUPRA svoju účasť na motoristickej sérii Extreme E. Spojí sa s ABT Sportsline ako hlavným partnerom pretekárskeho tímu a pre túto elektrickú odyseu pomôže vytvoriť tím inžinierov a jazdcov.

 

Čo je Extreme E?

Extreme E vymyslel zakladateľ Formuly E Alejandro Agag a je to šampionát, ktorého cieľom je znovuobjaviť motoristický šport. Preteky vozidiel s elektrickým pohonom prináša do najodľahlejších kútov sveta, rozprestierajúcich sa na štyroch kontinentoch, s dejiskom na Arktíde, v púšti, v dažďovom pralese a na ľadovcoch. Cieľom je zvýšiť povedomie o klimatických zmenách pre rôzne ekosystémy a súčasne predstaviť výkon plne elektrických SUV v extrémnych podmienkach.

 

Start Video

Ľahké terénne pretekárske špeciály s elektrickým pohonom budú pretekať v sérii súťaží, ktoré sa budú konať vo forme kvalifikačných, semifinálových a finálových šprintov na dve kolá cez 8 kilometrov dlhej trase v terénne. Na podporu rodovej rovnosti v motoršporte aj na pracoviskách budú tímy zložené z jedného mužského a jedného ženského jazdca, pričom po prvom kole sa vymenia. Ambasádor značky CUPRA Mattias Ekström už bol potvrdený ako jazdec, meno jazdkyne bude čoskoro oznámené.

Cieľom pretekov Extreme E je podpora udržateľnosti a používania vozidiel s elektrickým pohonom kvôli ochrane planéty - vízia, v ktorú verí aj CUPRA. To znamená, že na preteky Extreme E bude dohliadať nezávislá skupina odborníkov zložená z vedcov z univerzít v Cambridge a Oxford. Organizátori pretekov okrem toho navrhli, aby sa celá operácia prepravovala na špeciálne upravenej nákladnej lodi Royal Mail, ktorá bude fungovať ako mobilné laboratórium na výskum životného prostredia.

CUPRA e-racing academy

Výkonný riaditeľ značky CUPRA, Wayne Griffiths, oznámil počas tlačového brífingu výkonných riaditeľov spoločností CUPRA, ABT a Extreme E, že spoločnosť CUPRA pracuje na založení celosvetovo prvej akadémie pretekárov elektromobilov "electric racing academy". Týmto novým projektom, ktorý podčiarkuje priekopnícku úlohu značky vo svete motoristického športu, prispeje spoločnosť CUPRA k rozvoju motorsportu elektromobilov zaškolením novej generácie pretekárov. Na predstavenie novej akadémie využíva značka vlastný vývoj prvého elektrického cestovného automobilu CUPRA e-Racer.

 

Všetci bojujeme s časom o lepšiu budúcnosť viac ako kedykoľvek predtým. A sú to jediné preteky, ktoré môžeme vyhrať iba spolu.

 

Viac informácií

Sledujte nás na instagrame @CUPRA_Official alebo na Twitteri @CUPRA_Racing.