UrbanRebel

DarkRebel

E-Mobilita
Elektromotory
Elektromotory
Nabíjanie doma
Verejné nabíjanie
Plug & Charge
Maximalizujte elektrický dojazd
Vorteile
CONNECT
FAQ

ELEKTRICKÁ SILA.
NA ŠTÝL CUPRA.

Čistá inovácia s CUPRA Performance a prednosťami elektromobility: Objavujte všetky elektrické a e-hybridné modely CUPRA.

CUPRA Tavascan

Dojazd
až 517 km

CUPRA Born

Dojazd
až 552 km

CUPRA Leon e-HYBRID

Dojazd
až 62 km

CUPRA Leon Sportstourer e-HYBRID

Dojazd
až 61 km

CUPRA Formentor e-HYBRID

Dojazd
až 58 km

CUPRA Tavascan

Dojazd
až 517 km

CUPRA Born

Dojazd
až 552 km

CUPRA Leon e-HYBRID

Dojazd
až 62 km

CUPRA Leon Sportstourer e-HYBRID

Dojazd
až 61 km

CUPRA Formentor e-HYBRID

Dojazd
až 58 km

Naše elektromotory

e-HYBRID využíva na pohon nielen benzín, ale aj elektrinu, zatiaľ čo vozidlá na čisto elektrický pohon sú stopercentne poháňané batériami.

e-HYBRID

Možnosť plne elektrickej kapacity pre vozidlá CUPRA e-HYBRID vďaka 10-15 kWh batérii. Nabíjanie prostredníctvom elektrickej zásuvky alebo na verejnej nabíjacej stanici pre dojazd na čisto elektrický pohon až do 62 km**. e-HYBRID dokáže prejsť na normálny spaľovací pohon, pokiaľ sa batéria nenabije. Užite si čisto elektrický pohon na kratšie vzdialenosti a dochádzanie do práce a hybridný pohon na dlhšie cesty.

Elektromobil (BEV)

Elektrické vozidlá CUPRA so 100 % elektrickým výkonom a nulovými emisiami. Elektromotory nepotrebujú žiadne fosílne palivá a sú poháňané jedným alebo viacerými motormi napájanými z akumulátora. Nabíjajte batériu doma alebo na verejnej nabíjacej stanici a užite si novú éru čisto udržateľného výkonu. 

NABÍJANIE DOMA

Nabíjanie doma ešte nikdy nebolo také jednoduché. Vychutnajte si najrýchlejšie možné riešenia nabíjania s nabíjacím systémom CUPRA.

Jednoduché nabíjanie kdekoľvek

Rýchle, pohodlné, flexibilné. Nabíjanie doma alebo na verejných nabíjacích staniciach.

Čas nabíjania

Vaša CUPRA sa naplno nabije len za 3 hodiny a 40 minút****. Vďaka tomu vám zostane dostatok času na to, aby ste si užili slobodu elektrickej mobility.

Možnosti nabíjania

Vhodná možnosť nabíjania pre každého. Vďaka výberu z troch rôznych možností nabíjania si každý nájde niečo pre seba.

VEREJNÉ NABÍJANIE

Bez ohľadu na to, kam cestujete, máte prístup k viac ako 550 000 verejným nabíjacím bodom v celej Európe, ktoré sú umiestnené na vhodných miestach, aby ste mohli ľahko nabíjať svoje vozidlo CUPRA.

Nabíjanie na cestách

Počet verejných nabíjacích miest sa z roka na rok exponenciálne zvyšuje. Táto premena infraštruktúry pre elektrické automobily znamená, že nabíjacie stanice teraz nájdete v centrách miest a ich okolí: pri hoteloch, na parkoviskách a čerpacích staniciach.

CUPRA Charging

Používanie verejných nabíjacích miest je ešte jednoduchšie vďaka aplikácii My CUPRA. Pomocou nej môžete nájsť najbližšie nabíjacie miesto a nechať sa k nemu navigovať najefektívnejšou možnou trasou. Dokonca môžete filtrovať podľa typu konektora, dostupnosti a rýchlosti. Celý proces je rýchly, flexibilný a jednoduchý.

CUPRA PLUG & CHARGE

Pri systéme CUPRA Plug & Charge nepotrebujete na platbu aplikáciu ani kartu – vaše vozidlo CUPRA sa automaticky a bezpečne overí na nabíjacej stanici. S predplatným služby CUPRA Charging dostanete na konci mesiaca vyúčtovanie s podrobnými informáciami o spotrebe.

Bezpečné

Užívajte si bezproblémové a bezpečné služby pri každom verejnom nabíjaní.

Rýchle

Šetrite čas a námahu pri nabíjaní.

Flexibilné

Prístup k veľkému počtu nabíjacích miest s predplatným CUPRA Charging.

Dostupné

Sledujte svoje výdavky v aplikácii My CUPRA.

Maximalizujte elektrický dojazd

Využite ju naplno. Keď viete, čo ovplyvňuje elektrický dojazd vášho vozidla CUPRA, môžete z neho vyťažiť maximum.*****

Vonkajšia teplota

Extrémne teploty ovplyvňujú dojazd. Keď je chladno, zaparkujte vozidlo v garáži a keď je horúco, v tieni, aby ste zvýšili účinnosť batérie.

Štýl jazdy

Predvídavá jazda a používanie úsporného režimu pomáhajú zvýšiť dojazd.

Kolesá

Veľké kolesá môžu mať tiež marginálny vplyv na elektrický dojazd vášho vozidla CUPRA.

Klimatizácia a kúrenie

Pred jazdou klimatizujte vozidlo CUPRA. To vám umožní znížiť spotrebu a predĺžiť životnosť batérie počas jazdy.

PREDNOSTI

Elektrické pohony ponúkajú okrem nižších hodnôt emisií a nižších nákladov, aj kultivovanejší pohon a citlivejšie zrýchlenie pri rozjazde.

Cenové výhody

Prevádzkové náklady hybridných a elektrických vozidiel sú na kilometer lacnejšie. Okrem toho získate prístup k prípadným cenovo výhodnejším parkovacím miestam.

Menej alebo žiadne emisie

Samonabíjacie elektrické vozidlá šetria nielen palivo a peniaze, ale v porovnaní s konvenčnými motormi emitujú tiež menej emisií CO2.

CUPRA CONNECT

Spravujte na diaľku stav nabitia batérie a teplotu v interiéri a nabíjacie stanice vyhľadajte priamo v aplikácii CUPRA CONNECT.

e-Manager

Spustite alebo ukončite nabíjanie pohodlne prostredníctvom aplikácie My CUPRA. Buďte informovaný o stave nabitia vášho vozidla CUPRA a naplánujte si ďalší proces nabíjania tak, aby vyhovovalo vášmu životnému štýlu.

Maximálny komfort

  • Kontrola stavu pred odjazdom
  • Správa nastavení vozidla
  • Lokalizácia nabíjacích staníc vo vašom okolí
  • Nastavenie správnej teploty
  • Prispôsobenie vozidla vašim potrebám

CUPRA ELECTRIFIKÁCIA

Čo je plug-in hybrid?

Vozidlo e-HYBRID (PHEV) sa nachádza medzi vozidlami so spaľovacím motorom a plne elektrickými vozidlami (BEV). e-HYBRID je vďaka batérii schopné plne elektrického pohonu. Pri plnom výkone môžete prejsť 25 až 70 kilometrov výlučne na elektrickú energiu z akumulátora. Na krátkych vzdialenostiach funguje e-HYBRID ako plne elektrické vozidlo (BEV) a nemusí jazdiť na benzín. Na rozdiel od vozidiel na čisto elektrický pohon BEV sa však po vyčerpaní kapacity elektrickej batérie môže vrátiť do bežného hybridného režimu. Dobíjanie vozidla e-HYBRID znižuje spotrebu paliva, ale nikdy nie je nutne povinné.

Plné nabitie batérie sa vzhľadom na jej veľkosť nedá dosiahnuť len pomocou palubného generátora, a preto je potrebné pripojenie k elektrickej zásuvke alebo nabíjacej stanici. Inovatívna interakcia medzi elektromotorom a spaľovacím motorom umožňuje úsporu paliva a zníženie emisií výfukových plynov, pričom vodičovi poskytuje výnimočný zážitok z jazdy.

Na krátkych trasách jazdí plug-in hybridné vozidlo (PHEV) zvyčajne na čisto elektrický pohon, kým to má zmysel, napríklad v mestských oblastiach. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti v rôznych jazdných situáciách, napríklad pri jazdách na dlhšie vzdialenosti alebo prudkom zrýchlení, využíva kombinovaný výkon elektromotora a spaľovacieho motora. Keď nie je batéria poháňajúca elektromotor nabitá, vozidlo využíva iba spaľovací motor.

Aký je rozdiel medzi semi-hybridným, hybridným a plug-in hybridným vozidlom?

Semi-hybridy, ktoré sa nenabíjajú cez nabíjací kábel, využívajú elektromotor na podporu spaľovacieho motora.

V hybridoch sú elektromotor a batéria väčšie ako v semi-hybridoch. Hybridy môže poháňať na krátke vzdialenosti elektromotor a batériu nabíjať prostredníctvom motora alebo rekuperačného brzdenia.

Plug-in hybrid sa dá nabíjať doslova pripojením k nabíjacej stanici doma alebo na verejnej nabíjacej stanici. Vďaka väčšej batérii a elektromotora ponúka väčšiu autonómiu na čisto elektrický pohon. Plug-in hybrid umožňuje mnohým ľuďom dochádzať do práce a z práce na čisto elektrický pohon s nulovými emisiami.

Aké sú prednosti plug-in hybridného vozidla?

Vodiči plug-in hybridných vozidiel si užívajú výhody takmer tichej jazdy v čisto elektrickom režime, ako aj dodatočnú silu pri akcelerácii (krútiaci moment) vďaka elektromotoru.

Mnohí majitelia plug-in hybridných vozidiel absolvujú už väčšinu svojich jázd na elektrický režim, pretože každodenné jazdy sú kratšie ako dojazd 50 kilometrov. V závislosti od tarify elektrickej energie môžete dosiahnuť značné úspory v porovnaní s vozidlom s klasickým spaľovacím motorom. S plug-in hybridom sa však nikdy nemusíte vzdať úplnej nezávislosti: Ak je nabitie alebo kapacita batérie nedostatočná, automaticky prejde na spaľovací motor.

Ako a kde môžem nabíjať svoje plug-in hybridné vozidlo?

Mnohí majitelia nabíjajú svoje vozidlá cez noc doma prostredníctvom domácej nabíjacej stanice wallbox, ktorú možno nainštalovať na parkovacie státie s prístreškom alebo do garáže. Ostatní môžu nabíjať svoje vozidlo v práci alebo na verejných nabíjacích staniciach, ktoré sú našťastie ľahko dostupné.

Plug-in hybrid sa dá nabíjať prostredníctvom elektrickej zásuvky, wallboxu alebo verejnej nabíjacej stanice. Maximálna účinnosť plug-in hybridu sa dosahuje pri plne nabitej batérii, preto by ste mali zvážiť možnosť nabíjania doma alebo v práci. Plug-in hybridné vozidlo sa odporúča nabíjať čo najčastejšie, aby ste naplno využili výhody prídavného elektromotora.

Aký je dojazd plug-in hybridného vozidla v čisto elektrickom režime?

Elektrický dojazd plug-in hybridného vozidla závisí od kapacity batérie. V prípade modelov CUPRA je maximálny elektrický dojazd 50 až 60 km v závislosti od modelu. V kombinácii so spaľovacím motorom je celkový dojazd samozrejme výrazne vyšší.

Dojazd samozrejme závisí od modelu, štýlu jazdy a podmienok v premávke. Hlavnou prednosťou plug-in hybridného vozidla je to, že benzínový motor je vždy k dispozícii ako rezerva medzi nabíjaniami.

Ako dlho trvá nabitie batérie?

Doba nabíjania sa môže líšiť v závislosti od faktorov, ako je vonkajšia teplota, aktuálna teplota batérie, nabíjacie zariadenie, stav batérie a stav vozidla. Konkrétne časy nabíjania sú uvedené v technických špecifikáciách pre každý dostupný plug-in hybridný model.

Ako sa nabíja plug-in hybridné vozidlo?

So štandardným nabíjacím káblom možno plug-in hybridné vozidlá nabíjať prostredníctvom bežnej elektrickej zásuvky. Na rýchlejšie nabíjanie môžete použiť aj nabíjaciu stanicu alebo wallbox. Domáce nabíjacie stanice wallbox sú vybavené vlastným nabíjacím káblom. Pre verejné nabíjacie stanice potrebujete takzvaný "nabíjací kábel na striedavý prúd (AC)" s konektorom typu 2 na oboch koncoch. Okrem toho môže získavať plug-in hybridné vozidlo časť energie z obnoviteľných zdrojov.

Aká je záručná doba na batériu?

8 rokov alebo 160 000 km, podľa toho, čo nastane skôr.

Aké faktory ovplyvňujú výdrž batérie?

Externým faktorom, ktorý má zásadný vplyv na výkon a kapacitu batérie, je teplota. Z tohto dôvodu je potrebné, najmä v zime, vozidlo počas nabíjania "klimatizovať", znamená to vyhriať batériu a interiér. Alebo na ich v lete vychladiť. Týmto spôsobom ušetríte nielen energiu, ktorú môžete využiť počas jazdy, ale hneď od začiatku zvýšite účinnosť batérie, pretože má optimálnu teplotu. Optimalizované procesy vo vašom vozidle čo najviac minimalizujú vplyv teploty. Okrem teploty závisí dojazd od faktorov súvisiacich s používateľom: používanie klimatizácie, hmotnosť nákladu, štýl jazdy atď.

Ktoré modely CUPRA sú dostupné ako plug-in hybridné vozidlá?

Päťdverový model CUPRA Leon, CUPRA Leon Sportstourer a CUPRA Formentor sú dostupné s technológiou plug-in hybrid resp. budú k dispozícii ako plug-in hybridné vozidlá.

Mehr anzeigen

Spotreba paliva CUPRA Leon, Formentor, Born: 0 - 9,0 l/100 km, Spotreba elektrickej energie 14,8 - 20,9 kWh/100 km. Emisie CO2 0 - 204 g/km. Stav 03/2024.

Trvalý výkon je najvyšší výkon za 30 minút v kW. Maximálny výkon (najvyšší výkon elektromotora) udáva, aký výkon (kW) môže byť dočasne k dispozícii. Výkon, ktorý je k dispozícii v individuálnej jazdnej situácii, závisí od rôznych faktorov, ako je teplota okolia, stav nabíjania, klimatizácie, fyzikálny stav alebo teplota vysokonapäťovej batérie.

* Súvisí s vozidlom CUPRA Leon e-HYBRID.
** Certifikácia ešte prebieha.
*** Doba nabíjania sa líši v závislosti od nasledujúcich faktorov: Vonkajšia teplota a teplota batérie, maximálne napätie nabíjacieho systému, jeho aktuálny stav, ako aj stav batérie a používanie iných elektrických zariadení vo vozidle počas nabíjania.