UrbanRebel

DarkRebel

Od SEAT Sport ku CUPRA Racing:

Vývoj motoristického športu

V roku 1970 sme založili našu prvú divíziu motoristického športu SEAT Sport. Motoristický šport sa odvtedy zmenil. A my tiež. SEAT Sport sa premenoval na CUPRA Racing a zahajuje tým novú éru motoristického športu. Novým názvom sme dokonale vyjadrili podstatu sveta CUPRA a pozeráme sa do budúcnosti. Pretože CUPRA Racing prezentuje ambíciu vždy nanovo definovať a rozvíjať novú víziu motoristického športu - na závodnom okruhu a tiež mimo neho.

Na novej ceste sme prešli od tradičných foriem k novým platformám a partnerstvám, ktoré prinášajú do motoristického športu novú perspektívu. CUPRA Racing chce viesť vývoj motoristického športu. Alebo lepšie povedané: revolúciu. Súčasne zostávame kritický voči našim vlastným plánom - a nebojíme sa zmeniť smer, ak to poslúži k rozvoju budúcnosti motoristického športu. Toto všetko je možné preto, že sme sa rozhodli robiť veci inak. A samozrejme preto, že za sebou máme 40 rokov skúseností a výnimočný tím nadšených milovníkov motoristického športu, ktorí majú výrazný podiel na našom úspechu v TCR a SEAT Leon Cup Racer.

 

Pri vývoji CUPRA e-Racer sme sa ešte raz vrátili späť ku koreňom SEAT Racing: za rysovaciu dosku v dielni. Výsledkom je prvé elektrické závodné cestovné vozidlo na svete, ktoré predstavuje revolúciu vo svete motoristického športu.

 

Technológia modelu e-Racer priniesla motoristickému športu ďalšiu, vzrušujúcu inováciu, závod E-TCR. Prvá séria závodu so závodnými vozidlami s výhradne elektrickým pohonom odštartuje v roku 2019.

 

Stručne povedané, CUPRA má ambíciu akýmkoľvek možným spôsobom trvalo znovuobjaviť preteky. A nevieme sa dočkať, čo nás ešte čaká.

 

Viac informácií

Sledujte nás na Instagrame @CUPRA_Official alebo na Instagrame a Twitteri @CUPRA_Racing.