UrbanRebel

DarkRebel

FABIKE: bicykel pre značku CUPRA

Dynamika na dvoch kolesách

Aká je filozofia značky Fabik?

Keď sme začali premýšľať o tom, čo by mala značka Fabik stelesňovať, rozhodli sme sa, že chceme použiť všetky materiály, technológie, dizajn a výhody highendových závodných bicyklov a sprístupniť ich cyklistom v mestách. Vznikol tak mestský bicykel, ktorý nesklame ani najnáročnejších cestných pretekárov.

Čo vás inšpiruje k výrobe týchto špecifických kúskov?

Fabio, zakladateľ spoločnosti Fábik, pochádza z cyklistickej rodiny, ktorej pôvod siaha do Talianska. Potom, čo žil v niekoľkých významných európskych veľkomestách, si uvedomil, že chce posunúť rodinné tradície na novú úroveň, k modernejšiemu konceptu cyklistiky, priblížiť sa k mestskému svetu, bez toho aby sa vzdal pretekárskeho ducha.

Ako chápete pojem "športovosť"?

Pre nás v súčasnosti nie je športovosť len o pretekaní, ale aj o schopnosti držať krok so stále rýchlejším tempom moderného života.

Športovosť alebo štýl? Alebo ich robíte kompatibilné, podobne ako vozidlá CUPRA?

V našich produktoch zabezpečujeme úplnú koexistenciu oboch týchto prvkov. Zakaždým sa musia vzájomne dopĺňať, tvoriť jeden celok.

Aké materiály používate na výrobu vašich bicyklov? A pre bicykel CUPRA? Prečo?

Používame len prémiové materiály: uhlíkové kompozity, titán a špičkovú anodizovanú hliníkovou zliatinu. Všetko musí zodpovedať prémiovému postaveniu našej značky na trhu. Keď sme boli oslovení značkou CUPRA, boli sme požiadaní, aby sme vytvorili niečo náročné a aby náš produkt bol ešte výnimočnejší, exkluzívnejší a sofistikovanejší. Preto sme uskutočnili rozsiahly prieskum, aby sme našli jedinečnú kombináciu farieb a materiálov, ako je meď a pravá koža. Výsledok je ohromujúci.

"Silno pochybujeme, že niekde inde nájdete niečo, čo by sa len vzdialene podobalo tomuto bicyklu."

Rovnako ako pri pretekárskych vozidlách sú pri vašich bicyklov zásadné ľahkosť a aerodynamika. Ako kombinujete oba prvky?

Týmto dvom prvkom, najmä ľahkosti, venujeme veľkú pozornosť. Ľudia, ktorí nie sú oboznámení s pretekárskou technikou, si niekedy neuvedomujú, aký obrovský rozdiel to je, a to platí aj pre každodenný život. Preto bývajú skutočne prekvapení zakaždým, keď zdvihnú niektorý z našich bicyklov ...

Všetko vychádza z už spomínaných výnimočných materiálov, v kombinácii s ostatnými prémiovými komponentmi, ako je použitie systému pohonu s remeňom vystuženým uhlíkovými vláknami namiesto tradičnej oceľovej reťaze.

Ako vyzerá váš výrobný proces?

Naše bicykle nie sú dopredu zmontované. Každý bicykel je zložený z viac ako 100 rôznych dielov. Všetky ich objednávame, kontrolujeme a vyrábame, aby sme zaistili, že je všetko tak, ako má byť. Celý proces zaberie približne 4 hodiny na bicykel.

CUPRA je definovaná svojou pozornosťou, ktorú venuje detailom, čo platí samozrejme aj pre vás. Aký detail by ste na tomto bicykli vyzdvihol?

Bicykel CUPRA je výnimočný kombináciou pretekárskych riadidiel s hydraulickými kotúčovými brzdami a jednostupňovým prevodom pohonu s remeňom. Samozrejme spoločne s rámom z uhlíkového kompozitu. Silne pochybujem, že niekde inde nájdete niečo, čo by sa len vzdialene podobalo tomuto bicyklu.

Ako by ste tento bicykel definoval: pretekársky bicykel pre radosť z jazdy po meste alebo rýchly mestský bicykel?

Bezpochyby to je rýchly a jedinečný mestský bicykel, vyrábaný pre ľudí, ktorí majú športovosť v krvi.

"Neexistuje skutočne nič, k čomu by bolo možné Fabik prirovnať a stanoviť pre neho skutočnú definíciu."

Aké posolstvo vysiela podľa vás CUPRA ako automobilová značka svojim vlastným bicyklom?

Myslím si, že je to výraz moderná športovosť. Nech riadite automobil alebo idete na bicykli, vždy budete mať rovnaký, úžasný pocit. Takže si myslím, že CUPRA hovorí: "teraz môžete cestovať s vynikajúcim výkonom a zároveň štýlom. Nech si pre cestu do svojho cieľa vyberiete akýkoľvek prostriedok"..

Myslíte si, že vaša značka a produkty odrážajú ducha značky CUPRA?

Nepochybne!

CUPRA vytvára cestu. Myslíte si, že Fabik robí to isté? Ako?

Rozhodne áno! Boli sme prvou cyklistickou značkou, ktorá mala odvahu ponúknuť ľuďom skutočne špičkový bicykel s vrcholovými výkonmi, ohromujúcim dizajnom a výnimočnými technickými inováciami špecificky zameranými na jazdu v meste. Je to nielen odvážne, ale tiež to mení vnímanie toho, čím prémiový mestský bicykel môže a má byť.