UrbanRebel

DarkRebel

Značka L.G.R pre spoločnosť CUPRA

Slnečné okuliare pre vodičov. Ručná práca nielen pre zákazníkov CUPRA

Aký koncept sa skrýva za modelmi značky L.G.R.?

Slnečné okuliare pre vodičov značky L.G.R. sú inšpirované túžbou po dobrodružstve a nových zážitkoch. Inšpirácia pramení z vôní a farieb talianskej riviéry. Z popoludnia stráveného čítaním v klube Muthaiga Country v Nairobi. Z pozorovania, ako plynie čas pod agátom. Tieto vízie sa potom pretavia do dizajnu.

 

Luxus, čo to pre vás znamená?

Od založenia našej značky v roku 2008, firma stabilne rástla, medzičasom má 15 zamestnancov a tri továrne v Taliansku. Každý jeden kus slnečných okuliarov však stále vyrábame ručne. Táto láska k remeslu stelesňuje našu predstavu luxusu.

 

Kto nosí slnečné okuliare značky L.G.R?

Sme medzinárodne úspešní. Naše okuliare nosia celebrity ako Tom Cruise, Marion Cotillard, Gigi Hadid, Giorgio Armani a mnohí iní.

 

Inšpirované Afrikou, ručne vyrábané v Taliansku. Ako môže uspieť produkt s duálnou osobnosťou?

Je založený na skutočnom príbehu. Rodinná sága, ktorá spája africké dedičstvo s talianskym remeslom. Táto duálna osobnosť sa odzrkadľuje v každom detaile našej značky a vo všetkých našich nových produktoch.

 

Aký je váš kreatívny proces?

Proces začína zručnými remeselníkmi, ktorí dokážu tvoriť vysoko kvalitné, autentické a sofistikované produkty. Následne sa suroviny spracovávajú tradičnými metódami. Vďaka tomu je každý model značky L.G.R. jedinečný. Napríklad acetát je dôkladne leštený ručne. Pre jeho hodvábny vzhľad nepoužívame rozpúšťadlá ani farby.

 

Ľahkosť je vlastnosťou pretekárskych vozidiel. Aký k ním máte vzťah?

Presne to prezentuje naša koncepcia modelu Lawrence Flap. Bol špeciálne vyvinutý pre značku CUPRA. Dôraz sme pritom kládli na dynamickú ľahkosť.

Čo inšpirovalo dizajn modelov Lawrence Flap?

Inšpirovali nás farby CUPRA a športový temperament. Plus ich základné hodnoty: jedinečnosť, eleganciu a výkon.

 

Aké materiály ste použili pre model Lawrence Flip?

Intenzívne sme pracovali na vytvorení jedinečnej kombinácie farieb a materiálov. Patrí k ním ušľachtilá oceľ, koža a tvrdené minerálne sklo.

 

Ktorý detail modelu Lawrence Flap sa vám páči najviac?

Exkluzívna medená farba stranic okuliarov, ozdobné švy na postrannej ochrane očí a koncovkách stranic. A kožená postranná ochrana očí.

 

Pre značku CUPRA neexistuje elegancia bez remeselného spracovania. Čo na to hovoríte?

Súhlasíme s týmto vyhlásením. Spoločnosť L.G.R. zachováva svoje talianske dedičstvo a hodnoty prostredníctvom tvrdej práce ľudí a nie robotov. Ľudí, ktorí po celý svoj život precízne vykonávali toto remeslo. Každý rám je vyrobený ručne. Používame tradičné výrobné metódy, aby sme mohli ponúknuť elegantný a exkluzívny dizajn.

 

Čo charakterizuje slnečné okuliare Lawrence Flap pre značku CUPRA?

Šošovky sú vyrobené z červeného zrkadlového skla a fotochromatických variantov, ktoré prechádzajú do žltých odtieňov. Tieto slnečné okuliare sú ideálne pre vodičov, umožňujú čistý výhľad a maximálnu ochranu očí.