UrbanRebel

DarkRebel

CUPRA e-Racer v ETCR

CUPRA formuje budúcnosť motoristického športu a na pretekárske okruhy prináša úplne nové zážitky. ETCR, ako už napovedá názov, bude prvým pretekom elektrických cestovných automobilov rôznych značiek s elektrickým pohonom na svete. Pretože technické pravidlá ETCR vychádzajú z modelu CUPRA e-Racer, bude naše vozidlo štandardom pre ostatné značky, ktoré sa plánujú zúčastniť nových pretekov.

 

Sériových pretekov ETCS sa môžu zúčastniť štvordverové alebo päťdverové sériovo vyrábané cestovné vozidlá, v ktorých je hnacia sila, rovnako ako pri modeloch TCT, vedená cez jednostupňovú prevodovku priamo k zadným kolesám. WSC Technology, dcérska spoločnosť WSC Groupe, ktorá vyvinula TCR, bude všetkým tímom dodávať spoločný balík platforiem, ktorý zahŕňa motor, prevodovku a invertor, ale aj batérie kapacitou 65 kW. Touto technikou môžu byť vybavené aj vozidlá, ktoré zodpovedajú pravidlám TCR.

 

Aby sme to všetko uviedli na pravú mieru, chceli by sme ukázať potenciál elektricky poháňaných cestovných vozidiel. Ako príklad nám poslúži CUPRA e-Racer. S maximálnou rýchlosťou 270 km/h, zrýchlením z 0 na 100 km/h za iba 3,2 sekundy a kapacitou batérie, ktorá poskytuje dojazd 40 km pri maximálnej rýchlosti, predstavuj novú definíciu vlastností skutočného pretekárskeho vozidla. Pozrite si video a zažite fascinujúcu budúcnosť.

Start Video

Sme presvedčení o tom, že elektrické motory sú budúcnosťou motoristického športu - a ETCR je iba prvým krokom týmto smerom. Sledujte nás na instagrame @CUPRA_Racing a sledujte revolúciu motoristického športu a prvú sezónu ETCR, ktorá sa uskutoční v roku 2020.