UrbanRebel

DarkRebel

PROJEKT #6ZMYSLOV

Keby CUPRA bola obraz, videli by ste ju takto.

Cupra predstavuje fotografa Petra Sedláčika a Peter Sedláčik predstavuje Cupru ako obraz v originálnom projekte #6ZMYSLOV.

Peter Sedláčik je Art director, dizajnér a fotograf v jednom. Študoval zvukovú skladbu na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU, ale štúdium vymenil za prácu v reklame. Po 10 rokoch pôsobenia v popredných slovenských reklamných agentúrach sa rozhodol ukončiť prácu a spolu s partnerkou odišli zo Slovenska do Austrálie.

Start Video

Čo pre teba znamená originalita?

Prísť s niečím originálnym je výzva pre každého. Môžeme sa inšpirovať druhými, ale stáť si za svojím originálnym nápadom si žiada odvahu. Bude sa to páčiť druhým? Je to originálne? Má to zmysel? Odpovede na tieto otázky sa nedozvieme skôr, ako vypustíme svoje vízie do sveta, kde si musia prejsť svojou skúškou. A preto verme svojim originálnym ideám a nebojme sa to risknúť. Veď žijeme len raz. ;)

Čo ti prvé napadne, keď sa povie zrak?

Zo všetkých zmyslov je zrak ten, ktorý najviac definuje moje bytie. Som vizuálny typ a páčia sa mi línie, farby a tvary. Cez hľadáčik fotoaparátu môžem zarámovať obraz, ktorý by som rád ukázal druhým. Je to moje vnímanie sveta. Fotografia mi pomáha nielen zachytiť tento obraz, ale zároveň zmraziť pohyb a v digitálnej forme sa podeliť o neopakovateľný moment. Nastavím si hodnoty na nízke f číslo, vyššie ISO a čas si nechám štandardný, zaostrím a už len stlačím spúšť v tom správnom momente.

Ako teda vidíš značku Cupra?

Pre zachytenie krásy dravého auta, akým je Cupra Formentor, som sa rozhodol využiť hru medzi svetlom a tmou. Auto som zahalil do tmy v tmavej garáži a využitím koncentrovaného svetla vo forme svetelných trubíc som upriamil pozornosť na detaily, ktoré ma najviac oslovili pri pohľade na auto. Pre mňa je to dizajn predných aj zadných svetiel. Dynamické, originálne a sofistikované. Hmm, bola radosť zachytiť tieto krásne krivky.

Žužu Gálová

je talentovaná fotografka, ilustrátorka a copywriterka. Spolu s Petrom Sedláčikom tvoria umelecký a kreatívny pár. V spoločnom projekte Lens Between Us navštevujú rôzne miesta na Zemi a fotografujú ich každý zo svojej perspektívy.

Ako predstavil Peter Sedláčik značku Cupra v projekte #6zmyslov, môžete sledovať tu.

Instagram Cupra_slovakia