UrbanRebel

DarkRebel

Modely

Nový
CUPRA
Tavascan
Nový
CUPRA
Born
Od € 42.880,-
Nový
CUPRA
Formentor
Od € 34.350,-
CUPRA
Leon
Od € 28.390,-
CUPRA
Leon Sportstourer
Od € 29.250,-
CUPRA
Ateca
Od € 38.090,-
KONCEPTY
UrbanRebel
KONCEPTY
DarkRebel

PROJEKT #6ZMYSLOV

Keby CUPRA bola dotyk, vnímali by ste ju takto.

Cupra predstavuje šperkárku Vieru Brunovskú a Viera Brunovská predstavuje Cupru ako originálny amulet v projekte #6ZMYSLOV.

Viera Brunovská je od roku 2000 šperkárkou v slobodnom povolaní. Jej diela sú vystavované doma, aj v zahraničí. Sú ozdobou mnohých súkromných zbierok aj zbierok Slovenskej národnej galérie.

V projekte #6zmyslov jej dielo reprezentuje zmysel HMAT.

Start Video

Čo pre vás znamená originalita?

Dobrý nápad. To je nápad, ktorý je... len tak príde a odíde. Ale niekedy sa práve k tomu odídenému vrátite, pretože prichádza ako impulz. Inštinkt, ktorý cítite, že by to mohlo byť ono a keď ho dokážete dotiahnuť technicky, tak môžete uspieť.

Ak sa povie hmat, čo vám napadne?

Hmat je niečo, čo pri šperku považujem za dôležité. Šperk je osobný objekt, ktorý súvisí s krajinou tela. A hmat to je dotyk. Šperk sa nielen dotýka nášho tela, ale často sa aj podvedome sami dotýkame šperku. Hmat je zmysel, ktorý používame denne podvedome veľakrát tak, že si ani neuvedomujeme jeho dôležitosť. V situáciách, keď sa stráca zrak, alebo sa oslabujú iné zmysly, tak najsilnejšie funguje hmat. Ten veľmi súvisí s emóciami - keď sa nám niečo vizuálne páči, hneď nato prichádza túžba dotknúť sa toho.

Ako sa vás dotýka Cupra?

Je to auto, ktoré vás určite zaujme dizajnom a krivky tohto auta boli inšpiráciou pre osobný amulet, ktorý som vytvorila. Chcela som, aby vyjadroval aj ďalšie vlastnosti auta - dynamiku, rýchlosť, hravosť... Preto je prívesok nielen dekoratívnym príveskom, ale aj hračkou, ktorá vás môže baviť a nielen sa vám páčiť. Ten diamat ako detail je vo farbe champagne, ktorý som zámerne použila ako inšpiráciu z loga CUPRA, ktoré je v medenej farbe.

Ako predstavila Viera Brunovská značku Cupra v projekte #6zmyslov, môžete sledovať tu.

Instagram Cupra_slovakia