UrbanRebel

DarkRebel

04.07.2023

Značka CUPRA rozširuje ponuku motorov a vybavenia modelu Ateca

  • Nová ponuka motorov CUPRA Ateca poskytuje zákazníkom širšie možnosti voľby
  • K pôvodnému motoru 2.0 TSI s výkonom 221 kW (300 k) pribudli ďalšie dva motory TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k)
  • Výroba sa začne v 3. štvrťroku 2023

 

Martorell, 04/07/2023 - Značka CUPRA rozširuje ponuku motorov a vybavenia modelu Ateca aby poskytla zákazníkom širší výber.

CUPRA Ateca bol prvý model mladej, nekonvenčnej značky a jedinečný automobil vo svojom segmente, ktorý mal zásadný význam pre jej počiatočný rast. Teraz kompaktné SUV dostáva nové portfólio motorov. K pôvodnému turbodúchadlom prepĺňanému benzínovému štvorvalcu 2.0 TSI s vysokým výkonom 221 kW (300 k) pribudnú dva slabšie benzínové štvorvalce - 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 2.0 TSI s výkonom 140kW (190 k).

 

Nové motory sa budú štandardne montovať so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Menší motor poháňa predné kolesá, väčší agregát sa štandardne kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies 4Drive, ktorý zabezpečuje optimálnu trakciu za všetkých podmienok.

"CUPRA Ateca bola kľúčovým modelom pre značku ako základný pilier jej rastu. Teraz sme sa sústredili na maximálne rozšírenie ponuky, ktorá by uspokojila ešte viac požiadaviek zákazníkov," povedal Kai Vogler, člen predstavenstva CUPRA pre predaj a marketing. "S novou ponukou motorov je našou ambíciou posilniť predaj modelu CUPRA Ateca podľa rovnakého vzoru, aký sme použili pri modeli CUPRA Leon."

 

 

Nové motory 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) spĺňajú požiadavky na dynamiku modelu CUPRA a spolu s modifikovaným dizajnom karosérie a interiéru, ako aj novými prvkami vybavenia na želanie poskytujú zákazníkom širšie možnosti na uspokojenie ich individuálnych požiadaviek.

Vonkajší dizajn modelu CUPRA Ateca osviežil modifikovaný tvar difúzora v zadnom nárazníku, ktorý dodáva zadnej časti karosérii výraznejšie modelovaný vzhľad. V kabíne športový vzhľad umocňujú škrupinové športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy spolu so športovým volantom CUPRA, ktorý môže byť na želanie doplnený "ovládacími satelitnými tlačidlami" na štartovanie motora a priamu voľbu športového jazdného režimu CUPRA. Dizajn interiéru dotvárajú špecifické výplne dverí CUPRA a prešívanie v medenej farbe.

Nová ponuka motorizácií a vybavenia sa bude dať objednať od budúceho týždňa.