UrbanRebel

DarkRebel

Nabíjanie CUPRA Born

NABÍJANIE DOMA

Nabíjanie doma nebolo ešte nikdy jednoduchšie. Užívajte si najrýchlejšie riešenia nabíjania s nabíjacou stanicou CUPRA.

CUPRA Charger

CUPRA posúva elektrickú mobilitu ďalej. Preto je k dispozícii domáca nabíjacia stanica CUPRA Charger. S nabíjacím výkonom až 11 kWh a vďaka 4,5 m dlhému káblu, ktorý je trvalo pripojený k wallboxu, je nabíjanie mimoriadne jednoduché.

Nabíjacia stanica CUPRA Charger nabíja vaše vozidlo bezpečne, účinne a až 5-krát rýchlejšie ako pri bežnej zásuvke Schuko.

Krok za krokom

 • Krok 1: Odomknite vozidlo a otvorte klapku.

 • Krok 2: Zapojte kábel nabíjacej stanice CUPRA k vozidlu.

 • Krok 3: Zelená kontrolka signalizuje, že prebieha nabíjanie.

CHCETE AKTUALIZÁCIU?

Inteligentný nabíjací kábel pre model CUPRA Born.

POWER2Go 2.0

Nabíjajte svoje vozidlo kdekoľvek práve ste, pomocou inteligentného nabíjacieho kábla Power2Go od spoločnosti MOON. Vďaka adaptérom na rôzne zdroje energie a nabíjaciemu výkonu až 22 kW je kábel rovnako flexibilný ako vy. Autonómne riadenie záťaže zabezpečuje prispôsobenie nabíjacieho výkonu nabíjanému vozidlu a zdroju energie. Vďaka integrovanému rozhraniu WLAN môžete svoj "mobilný wallbox" pripojiť ku cloudu a ovládať a spravovať proces nabíjania prostredníctvom aplikácie. Súčasťou balenia je praktická taška na transport.

Nabíjací kábel Power2Go je k dispozícii prostredníctvom partnerov CUPRA.

CUPRA Plug & Charge

Naše nové riešenie nabíjania predstavuje revolúciu v spôsobe nabíjania vášho vozidla CUPRA Born na verejných nabíjacích staniciach.

Komfortné služby

Po výbere nabíjacej stanice môžete využívať jednoduché a bezpečné platobné služby. So službou CUPRA Plug & Charge nepotrebujete na platbu aplikáciu ani kartu - vaše vozidlo CUPRA Born vás automaticky a bezpečne overí na nabíjacej stanici. S predplatným služby CUPRA Charging dostanete na konci mesiaca vyúčtovanie s podrobnými informáciami o spotrebe.

Prednosti

 • Užívajte si komfortné a bezpečné služby pri každom nabíjaní na verejnosti.

 • Šetrí čas a námahu pri nabíjaní.

 • Prístup k širokej škále nabíjacích staníc s predplatnými službami CUPRA Charging.

 • Sledujte svoje výdavky v aplikácii My CUPRA.

VEREJNÉ NABÍJANIE

Bez ohľadu na to, kam pôjdete, budete mať prístup k množstvu nabíjacích staníc na vhodných miestach, aby ste mohli jednoducho dobiť svoje vozidlo CUPRA Born.

Nabíjanie na cestách

Počet verejných nabíjacích staníc každoročne exponenciálne rastie. Táto transformácia infraštruktúry pre elektromobily znamená, že stanice teraz nájdete v centrách miest a ich okolí: v blízkosti hotelov, parkovísk a čerpacích staníc.

CUPRA Charging

Používanie verejných nabíjacích staníc je vďaka aplikácii My CUPRA ešte jednoduchšie. Umožňuje vyhľadať najbližšiu nabíjaciu stanicu a bude vás k nej navigovať najlepšou trasou. Nabíjaciu stanicu si môžete vyfiltrovať dokonca podľa typu konektora, dostupnosti a rýchlosti nabíjania. Celý proces je rýchly, flexibilný a jednoduchý.

SLUŽBA CUPRA CHARGING v aplkácii My CUPRA

Jednoduchá a prehľadná aplikácia vám poskytuje prístup ku všetkým miestnym nabíjacím staniciam. Nech už idete kamkoľvek, môžete si byť istý, že nájdete tie najlepšie možnosti nabíjania pre váš model CUPRA Born.

Vytvorte si plán

Miestne nabíjacie stanice si môžete pozrieť v mape na displeji systému infotainment alebo v aplikácii My CUPRA v smartfóne.

Filtrovanie podľa typu nabíjania

Pomalé, normálne, rýchle a súrne. Môžete filtrovať podľa miestnych nabíjacích staníc a zobraziť rýchlosť nabíjania každej stanice.

Nabíjacia mapa a tarify

Vyberte si jednu z atraktívnych nabíjacích taríf a objednajte si kartu CUPRA Charging priamo k vám domov. Pomocou aplikácie tak môžete jednoducho nabíjať na ľubovoľnej nabíjacej stanici po celej Európe.

Filtrovanie podľa dostupnosti

Okamžite zistite, ktoré z miestnych elektrických nabíjacích staníc sú práve dostupné a prejdite k najbližšej.

Filtrovanie podľa typu konektora

Služba CUPRA Charging vám umožňuje pohodlné filtrovanie podľa typu konektora, aby ste si mohli vyhľadať správne pripojenie.

Stiahnice si aplikáciu My CUPRA

Obchod Apple Store
Obchod Play Store

Časté otázky

Aké výhody ponúka jazda elektromobilom?

Výber elektromobilu znamená pozerať sa do budúcnosti. Ekologickejší a pohodlnejší spôsob cestovania s mnohými ďalšími výhodami.

 

 • Hladká a plynulá jazda - všetky elektromobily CUPRA ponúkajú automatickú prevodovku, aby ste mohli vozidlo plynule riadiť bez nutnosti radiť rýchlostné stupne. Navyše stačí ovládať len dva pedále: na zrýchlenie a brzdenie. Zvyšuje to komfort a agilitu, vďaka tomu je jazda v meste mimoriadne komfortná.

 

Okrem toho sú náklady na údržbu minimálne, pretože komponenty, ktoré sa často opotrebúvajú, napríklad spojka v aute s manuálnou prevodovkou, sa už nemusia servisne kontrolovať a opravovať

 

 • Prekvapivá hnacia sila - Elektromobily majú prekvapivo silný charakter. Vďaka vyššej odozve a agilite sú dnešné elektromobily svižné, pokiaľ ide o zrýchlenie a výkon. Hneď po zošliapnutí pedálu akcelerátora poskytne elektromobil okamžitý krútiaci moment, takže vy okamžite pocítite silu motora.

 • Rôzne jazdné režimy - Dostupnosť rôznych jazdných režimov vám umožňuje zvoliť si profil, ktorý vyhovuje vašej jazde: uprednostnite plynulosť a rýchlosť alebo si v prípade potreby vyberte režim s nízkou spotrebou energie. Elektromotor je všestrannejší ako spaľovací motor. CUPRA Born disponuje niekoľkými jazdnými režimami, ktoré vám umožňujú osobný zážitok z jazdy a pomáhajú vám čo najlepšie využiť motor a batériu vozidla.

 • Vyššia úroveň komfortu - každý, kto prvýkrát riadi elektromobil si vďaka menším vibráciám všimne, aká je jazda pokojná. Keďže elektromobily sú poháňané elektrinou, môžete jazdiť ticho: s menšími vibráciami motora, čo zvyšuje celkový pocit komfortu.

 • Nabíjanie počas brzdenia - rekuperačné brzdenie pomáha dobíjať batériu elektromobilu na cestách prostredníctvom brzdného odporu. To následne pomáha zvyšovať celkovú účinnosť spôsobom, ktorý nie je pre bežné spaľovacie motory možný. Použitie rekuperačného brzdenia tiež znamená, že kotúčové brzdy sa menej opotrebúvajú, a preto si z dlhodobého hľadiska vyžadujú menej údržby.

 • Udržateľná a šetrná jazda - Elektromobily majú vďaka svojej hladkej, tichej a plynulejšej mechanike pozitívny vplyv na naše jazdné návyky: Motivujú nás k ekologickejšiemu, civilnejšiemu a šetrnejšiemu prístupu k jazde, pokiaľ ide o autonómiu, čas a infraštruktúru dobíjania. Umožňujú tiež prístup do mestských a vnútromestských zón, ktoré sú čoraz viac obmedzené pre vozidlá so spaľovacími pohonmi.

Ako a kde môžem nabíjať svoj elektromobil?

Elektromobil môžete nabíjať doma, v cieli cesty alebo na cestách.

 

 • Naše nabíjacie stanice CUPRA Charger dobijú doma váš elektromobil. Ponúkame 3 typy nabíjacích staníc CUPRA, ktoré vyhovujú vašim potrebám a sú kompatibilné s budúcimi elektromobilmi CUPRA. CUPRA Charger Basic je perfektná, ak chcete vozidlo len pripojiť a nabíjať (bez funkcie diaľkového ovládania), zatiaľ čo CUPRA Charger Connect a CUPRA Charger Pro disponujú pripojením Wi-Fi, takže proces nabíjania môžete ovládať na diaľku. CUPRA Charger Pro je dokonca vybavená meračom spotreby elektrickej energie, ktorý vám pomôže presne sledovať spotrebu energie, a pripojením Ethernet: ak uprednostňujete pripojenie k internetu pomocou kábla.

 • Na cestách. Svoje vozidlo môžete nabíjať na tisíckach verejných nabíjacích staníc. Vďaka viac ako 200 000 nabíjacím staniciam v celej Európe nemôže byť nabíjanie mimo domova jednoduchšie. Nájdete tu aj rýchlonabíjacie stanice, kde môžete svoj elektromobil nabiť čo najrýchlejšie.

Musím vozidlo nabíjať každý deň?

S našimi elektromobilmi prejdete stovky kilometrov na jedno nabitie (nová CUPRA Born má dojazd až 551 km*). Keďže 60 kilometrov je priemerná vzdialenosť, ktorú vodiči v EÚ denne prejdu, určite nemusíte CUPRA Born nabíjať každý deň. Pri priemernej vzdialenosti 60 km na deň by sa CUPRA Born muselo nabíjať každých 9 dní. Aj pri jazde v meste myslíte na to, že sa dojazd zvyšuje, takže nemusíte nabíjať tak často.

 

*Dojazd WLTP až 551 km pri kombinovanej jazde v meste a na diaľnici.

Ako sa nabíja CUPRA Born?

Nabíjajte svoje vozidlo CUPRA Born doma, na cestách alebo v cieli vašej cesty. Nabíjajte ho doma pomocou bežnej elektrickej zástrčky alebo domácej nabíjacej stanice CUPRA. Pri nabíjaní vozidla CUPRA Born na cestách (cestou do cieľa alebo priamo v cieli) môžete využiť verejné nabíjacie stanice so striedavým prúdom alebo verejné nabíjacie stanice s jednosmerným prúdom** (Super-fast Charge).

Ako dlho trvá nabitie batérie?

Doba nabíjania sa môže líšiť v závislosti od faktorov, ako je vonkajšia teplota, aktuálna teplota batérie, nabíjacia stanica, stav batérie a stav vozidla. Špecifické časy nabíjania sú uvedené v technických údajoch každého dostupného modelu

Aká dlhá je záruka na batériu?

8 rokov alebo 160 000 km, podľa toho, čo nastane skôr.

Aké faktory ovplyvňujú výdrž batérie?

Vonkajším faktorom, ktorý má zásadný vplyv na výkon a kapacitu batérie, je teplota. Z tohto dôvodu je najmä v zime potrebné vozidlo počas nabíjania "predhriať", t. j. zahriať akumulátor a interiér. Alebo ich v lete ochladiť. Týmto spôsobom nešetríte len energiu počas jazdy, ale vďaka optimálne temperovanej batérii získavate od začiatku väčšiu účinnosť. Okrem toho optimalizované prevádzkové stratégie vo vašom vozidle čo najviac minimalizujú vplyv teploty. Okrem teploty závisí dojazd aj od faktorov súvisiacich s vodičom: používanie klimatizácie, hmotnosť nákladu a štýl jazdy atď.

Mehr anzeigen

PRISPÔSOBTE SI CUPRA BORN

Nasledujte impulz a prispôsobte CUPRA Born svojmu vlastnému štýlu.

Spotreba elektrickej energie CUPRA Born: 15,3 - 19,4 kWh/100km. Emisie CO2: 0g/100km. Zobrazené modely sú len ilustračné. Stav k 09/2022.

Trvalý výkon je najvyšší výkon za 30 minút v kW. Maximálny výkon (najvyšší výkon elektromotora) udáva, aký výkon (v kilowattoch) môže byť dočasne k dispozícii. Výkon, ktorý je k dispozícii v konkrétnej jazdnej situácii, závisí od rôznych faktorov, ako je teplota okolia, nabíjanie, klimatizácia, fyzikálny alebo teplotný stav vysokonapäťovej batérie.