UrbanRebel

DarkRebel

Modely

Nový
CUPRA
Tavascan
Nový
CUPRA
Born
Od € 42.880,-
Nový
CUPRA
Formentor
Od € 34.350,-
CUPRA
Leon
Od € 28.390,-
CUPRA
Leon Sportstourer
Od € 29.250,-
CUPRA
Ateca
Od € 38.090,-
KONCEPTY
UrbanRebel
KONCEPTY
DarkRebel

27.01.2023

Tím ABT CUPRA sa pripravuje na preteky šampionátu Formula E tento víkend v Saudskej Arábii

 

  • Tím ABT CUPRA pricestoval do mesta Diriyah odhodlaný zúročiť impulzy zo svojich debutových pretekov v Mexico City

  • Kelvin van der Linde nastúpil ako náhradný pilot kým sa Robin Frijns zotaví zo zranenia

  • Monopost tretej generácie preukáže svoju výkonnosť na mestskom okruhu v Saudskej Arábii

     

    Diriyah, Saudská Arábia, 26/01/2023 - Tím ABT CUPRA sa tento víkend podrobí ďalšej skúške ohňom v šampionáte Formula E. Už pricestoval do Saudskej Arábie, kde sa na okruhu v historickom centre mesta Diriyah uskutočnia 2 a 3 preteky majstrovstiev sveta elektrických monopostov 2023 ABB FIA Formula E World Championship.

    Tím podporí ako druhý pilot Kelvin van der Linde, kým si Robin Frijns vylieči zlomeninu ruky, ktorú utrpel pri kolízii v úvodných pretekoch sezóny v Mexico City. Prvým pilotom tímu bude naďalej Nico Müller. Monopost tímu ABT CUPRA novej - v poradí tretej - generácie je najrýchlejší, najľahší a najefektívnejší jednosedadlový elektrický pretekársky automobil v histórii, ktorý svoju vysokú výkonnosť a udržateľnosť preukázal už v prvých pretekoch.

 

 

Okruh v Diriyah, dlhý 2,495 km, má 21 zákrut a vinie sa okolo historických hradieb mesta, ktoré je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Okruh je náročný pre pilotov od samého začiatku, jeho prvý technický úsek od 6. zákruty sa kľukatí ako bobová dráha so sériou rýchlych zákrut za sebou.

Trať je skutočným testom energetického manažmentu a stratégie, pretože kolo uzatvára dlhá rovinka. Preteky sa konajú v noci, takže okruh je osvetlený LED diódami. Očakáva sa, že pri tesných súbojoch pilotov budú lietať iskry.

Tím ABT CUPRA sa bude sa bude v druhom týždni pretekov usilovať dosiahnuť dobrý výsledok, keďže obidvaja piloti sa budú snažiť získať svoje prvé body v sezóne.

Víkendový program sa začína voľným tréningom už vo štvrtok 26. januára, predtým ako sa v piatok 27. januára o 20:00 hod. miestneho času odštartujú prvé preteky. Nasledujúci večer sa uskutočnia 3. preteky šampionátu, ktoré tiež štartujú o 20:00 hod. miestneho času.

 

 

Nico Müller povedal. "Aj keď sme v Mexiku nezískali body, tréningy aj preteky boli dôležité pre celý náš tím. V Diriyah sme našli niekoľko dobrých prístupov, na ktorých chceme stavať. Dva dni pretekov znamenajú veľa času jazdy a ďalšie cenné skúsenosti."

Kelvin Van de Linde dodal: "Snažil som sa pripraviť čo najlepšie: fyzicky, analýzou všetkých údajov a samozrejme, na simulátore. Inžinieri a Nico (Müller) ma v tom veľmi podporujú. Chcem sa dobre umiestniť a pomôcť tímu posunúť vývoj nášho projektu ďalej."