UrbanRebel

DarkRebel

Pozitívny. Nabitý

Moderný športový charakter. Naša zvolená cesta. Plná praktických riešení. Aby každý dosiahol svoj cieľ.

NABÍJANIE DOMA

Nabíjanie doma ešte nikdy nebolo také jednoduché. Užívajte si najrýchlejšie možné riešenia nabíjania s nabíjacím systémom CUPRA.

CUPRA Charger

CUPRA posúva elektrickú mobilitu o krok ďalej. S nabíjacím výkonom až 11 kW a 4,5 m káblom, ktorý je trvalo pripojený k nabíjacej stanici Wallbox, je nabíjanie mimoriadne jednoduché.

CUPRA Charger nabíja vaše vozidlo bezpečne, účinne a až 5-krát rýchlejšie ako pri použití bežnej elektrickej zásuvky. 

Krok za krokom

  • Krok 1: Odomknite vozidlo a otvorte klapku.
  • Krok 2: Zapojte kábel CUPRA Wallbox do vozidla.
  • Krok 3: Zelená kontrolka signalizuje, že prebieha nabíjanie.

Chcete aktualizáciu?

Inteligentný nabíjací kábel pre váš automobil CUPRA Born.

Kompletná súprava POWER2Go 2.0

Nabíjajte svoje vozidlo kdekoľvek práve ste, pomocou inteligentného nabíjacieho kábla Power2Go od spoločnosti MOON. Vďaka adaptérom na rôzne zdroje energie a nabíjaciemu výkonu až 22 kW je kábel rovnako flexibilný ako vy. Autonómne riadenie záťaže zabezpečuje prispôsobenie nabíjacieho výkonu nabíjanému vozidlu a zdroju energie. Vďaka integrovanému rozhraniu WLAN môžete svoj "mobilný wallbox" pripojiť ku cloudu a ovládať a spravovať proces nabíjania prostredníctvom aplikácie. Súčasťou balenia je praktická taška na transport.

Nabíjací kábel Power2Go je k dispozícii prostredníctvom partnerov CUPRA.

PLUG & CHARGE

 

Taký nekomplikovaný a rýchly ako jeho názov. Na každej kompatibilnej nabíjacej stanici. Pripojiť, rozpoznať a nechať nabiť model CUPRA. Všetky procesy nabíjania sú vyúčtované na konci mesiaca. Plne automaticky.

Viac informácií

Aplikácia CUPRA EASY CHARGING

 

Inteligentné riešenia nabíjania. Z jedného zdroja. Jednej nabíjacej siete. Viac ako 500 000 verejných nabíjacích miest. V celej Európe. 3 tarify nabíjania. Ideálne pre váš nový CUPRA Born. Aplikácia CUPRA Easy Charging predstavuje komplexné riešenie s funkciami pre nabíjanie doma aj na cestách. Spolu s nabíjacou kartou CUPRA Easy Charging. Štandardizované, nekomplikované a rýchle.

Aplikácia CUPRA Connect

Plné ovládanie a kontrola funkcií. Už pred štartom.

Priame pripojenie k automobilu CUPRA

Zo sedadla vodiča, pohovky alebo kancelárskej stoličky. Všetky modely CUPRA možno ovládať na diaľku. S aplikáciou CUPRA CONNECT¹. Pre všetkých vodičov automobilov CUPRA.

Prednosti

  • Vzdialený prístup
  • Optimálne nabíjanie
  • Nastavenie rutinných postupov
  • Udržiavanie kontroly

 

Časté otázky

Ako môžem nabíjať svoj plug-in hybridný alebo elektrický automobil?

Plug-in hybridný automobil a tiež elektrický automobil možno nabíjať na verejných nabíjacích staniciach alebo za určitých okolností z bežnej domácej elektrickej zásuvky. Vo všeobecnosti sa však odporúča nabíjanie na verejných nabíjacích miestach.

Kde môžem nabíjať svoj plug-in hybridný alebo elektrický automobil?

Mnohí vodiči môžu nabíjať svoj automobil v práci alebo na verejných nabíjacích staniciach, ktoré sa neustále rozrastajú.

Len plne nabitá batéria poskytuje maximálny výkon. Preto odporúčame nabíjať plug-in hybridné automobily čo najčastejšie, aby sa optimálne využívali výhody prídavného elektromotora. Najlepšie doma alebo v práci.

 

Aké typy nabíjania sú k dispozícii pre plug-in hybridy a elektrické vozidlá?

Elektrické automobily sa v zásade môžu nabíjať striedavým alebo jednosmerným prúdom. Nabíjanie striedavým prúdom je riešením pre nabíjanie doma, zatiaľ čo nabíjanie jednosmerným prúdom sa zvyčajne nachádza na veľkých verejných nabíjacích staniciach, pretože je tu dostupný vysoký nabíjací výkon.

Nabíjanie jednosmerným prúdom umožňuje vysoký nabíjací výkon od 22 kW vyššie - rýchle nabíjanie. Rýchle nabíjacie stanice sa zvyčajne nachádzajú na verejných parkoviskách pri diaľniciach. Tento variant nabíjania je výhodou najmä, keď ste na cestách, pretože batériu možno nabiť za krátky čas. Káble na nabíjanie jednosmerným prúdom sú trvalo nainštalované na verejných rýchlych nabíjacích staniciach; priložený kábel je potrebný len na pripojenie k domácej nabíjacej stanici Wallbox na striedavý prúd (AC).

Nabíjací kábel na striedavý prúd (režim 3, typ 2) by mal byť vždy vo vozidle, aby bolo možné nabíjať na verejných nabíjacích staniciach na striedavý prúd.

Elektrický automobil sa môže nabíjať z domácich elektrických zásuviek pomocou sieťového kábla (režim 2, typ 2) s výkonom do 2,3 kW. Túto formu nabíjania odporúčame len veľmi zriedkavo a mala by sa používať len ako krátkodobé, príležitostné riešenie nabíjania. Bežné domáce elektrické zásuvky nie sú zvyčajne určené na trvalé zaťaženie a proces nabíjania trvá veľmi dlho kvôli nízkemu výkonu prúdu.

 

Ako dlho trvá úplné nabitie batérie môjho plug-in hybridného alebo elektrického automobilu?

Čas nabíjania závisí od rôznych faktorov: Vonkajšia teplota, teplota batérie, veľkosť batérie, nabíjacie zariadenie, stav batérie a vozidla, napätie vášho nabíjacieho systému, zdroj energie a stav batérie. Presné časy nabíjania nájdete v technických špecifikáciách modelov CUPRA plug-in hybrid a CUPRA Born.

Napríklad čas nabíjania vášho vozidla CUPRA Born na domácej nabíjacej stanici Wallbox (AC 11 kW; 0-100 %) je približne 6:15 hodín a na rýchlej nabíjacej stanici (DC 120 kW; 5-80 %) približne 35 minút.

Aký spôsob nabíjania CUPRA Born je najšetrnejší k batérii?

Nabíjanie batérie na 80 % je najúčinnejšie, preto je optimálna úroveň nabitia batérie 20-80 %. Okrem toho nabíjanie striedavým prúdom (AC) na verejných nabíjacích staniciach je vo všeobecnosti šetrnejšie ako rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) na rýchlych nabíjacích staniciach, a preto prispieva k dlhšej životnosti batérie.

V ideálnom prípade by sa nabíjanie malo začať po jazde, pretože batéria už má prevádzkovú teplotu. Ak je batéria plne nabitá, odporúča sa čo najskôr uviesť vozidlo do prevádzky.

Ak je vozidlo vystavené extrémnym teplotám, odporúča sa v horúcom počasí zaparkovať vozidlo v tieni alebo v zime v garáži/prístrešku. Ak je vozidlo zaparkované dlhší čas, je nabitie na 50-60 % najšetrnejšie k batérii. Pomocou aplikácie e-Manager možno naprogramovať čas nabíjania a horné/spodné limity nabíjania batérie na ochranu vysokonapäťovej batérie.

 

Ako sa nabíja plug-in hybrid?

Plug-in hybridné automobily možno nabíjať pomocou štandardného nabíjacieho kábla z bežnej trojkolíkovej elektrickej zásuvky. Na rýchlejšie nabíjanie sa odporúča použiť nabíjaciu stanicu. Na verejnej nabíjacej stanici je potrebný "nabíjací kábel na nabíjanie striedavým prúdom (AC)" s konektorom "Typ 2" na oboch koncoch.

Plug-in hybridný automobil čerpá časť svojej energie vždy aj z obnoviteľných zdrojov.

 

Aké faktory ovplyvňujú životnosť batérie môjho plug-in hybridného alebo elektrického automobilu?

Vonkajšia teplota je kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvňuje výkon a kapacitu batérie. V zime je výhodné nabíjať v teplejšom prostredí. V lete v chladnejšom prostredí. Tým sa šetrí energia, ktorú možno využiť pri štartovaní a počas jazdy. Ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú životnosť batérie: Nastavenie vozidla, štýl jazdy, používanie klimatizácie a náklad.

Aká dlhá je záruka na vysokonapäťovú batériu automobilov eHYBRID?

Na vysokonapäťovú batériu našich vozidiel dostanete 8-ročnú záruku.*

Mehr anzeigen

Vášeň. Zmení svet.

Elektrizujúca.
To najlepšie z dvoch svetov.
Budúcnosť. Už teraz.

Spotreba elektrickej energie CUPRA Born: 15,3 - 19,4 kWh/100km. Emisie CO2: 0g/km. Zobrazené modely sú len ilustračné. Stav k 03/2024.

Trvalý výkon je najvyšší výkon za 30 minút v kW. Maximálny výkon (najvyšší výkon elektromotora) udáva, aký výkon (v kilowattoch) môže byť dočasne k dispozícii. Výkon, ktorý je k dispozícii v konkrétnej jazdnej situácii, závisí od rôznych faktorov, ako je teplota okolia, nabíjanie, klimatizácia, fyzikálny alebo teplotný stav vysokonapäťovej batérie.

*Viac informácií Vám poskytne partner CUPRA.

¹ Mobilné online služby CUPRA CONNECT sú digitálnym produktom spoločnosti SEAT S.A., Autovía A-2, km 585, 08760 Martorell a pozostávajú z jedného alebo viacerých balíkov služieb podľa objednaných služieb. Tieto balíky služieb sa vzťahujú na vozidlo a vyžadujú si vozidlo CUPRA vybavené na tento účel. Predpokladom poskytovania služby CUPRA CONNECT je aktívne dátové spojenie medzi vozidlom a dátovým serverom. Využívanie online služieb je možné prostredníctvom integrovaného internetového pripojenia. Na používanie služby CUPRA CONNECT je potrebná online registrácia v aplikácii CUPRA CONNECT s identifikátorom CUPRA ID. Okrem toho je potrebné uzatvoriť samostatnú zmluvu CUPRA CONNECT so spoločnosťou SEAT S.A. online. Súvisiace náklady z prenosu dát, ktoré vzniknú v rámci Európy, znáša spoločnosť SEAT S.A. v rozsahu pokrytia siete, s výnimkou aplikácií a webového rádia stiahnutých z obchodu In-Car App Store. Na používanie aplikácií a webového rádia stiahnutých z obchodu In-Car App Store a hotspotu Wi-Fi je možné zakúpiť si dátové balíky od externého partnera mobilného operátora CUBIC Telecom a používať ich v oblasti pokrytia siete v mnohých európskych krajinách. Alternatívne môžete používať internetové rádio a mobilný prístupový bod prostredníctvom mobilného koncového zariadenia (napr. smartfónu) so schopnosťou fungovať ako mobilný prístupový bod WLAN. V tomto prípade je funkcia príslušnej služby k dispozícii iba cez existujúcu alebo samostatne uzavretú zmluvu o poskytovaní mobilných služieb medzi vami a vaším mobilným operátorom a iba v rozsahu pokrytia danej mobilnej siete. Na používanie bezplatnej aplikácie CUPRA CONNECT potrebujete smartfón s vhodným operačným systémom iOS alebo Android a SIM kartu s dátovou možnosťou s platnou alebo samostatne uzavretou zmluvou o poskytovaní mobilných služieb medzi vami a vaším operátorom. Odosielanie alebo prijímanie dát cez internet môže byť spojené s nákladmi, najmä v zahraničí (napr. roamingové poplatky). Informácie o tarifách a podmienkach mobilných operátorov získate od svojho mobilného operátora.. Dostupnosť služby CUPRA CONNECT sa môže v jednotlivých krajinách líšiť. Online služby sú k dispozícii počas dohodnutej doby platnosti zmluvy a počas platnosti zmluvy môže dôjsť k zmenám obsahu alebo k ukončeniu ich poskytovania. Okrem toho platia Všeobecné podmienky pre mobilné online služby CUPRA CONNECT spoločnosti SEAT, S.A. Dostupnosť služby CUPRA CONNECT sa môže v jednotlivých krajinách líšiť. Online služby sú k dispozícii počas dohodnutej doby platnosti zmluvy a počas platnosti zmluvy môže dôjsť k zmenám obsahu alebo k ukončeniu ich poskytovania. Okrem toho platia Všeobecné podmienky pre mobilné online služby CUPRA CONNECT spoločnosti SEAT, S.A..