UrbanRebel

DarkRebel

CUPRA Elektrické automobily

Inšpiratívne. Emocionálne. Plné radosti z elektrickej jazdy. Takto vyzerá stretnutie CUPRA s budúcnosťou. Už dnes.

 

Elektrický automobil - vozidlo s budúcnosťou?

 

Vedeli ste, že elektrické automobily zohrávali dôležitú úlohu v mestskej doprave už okolo roku 1 900? Pokrok vo výrobe spaľovacích motorov a rozvoj hustej siete čerpacích staníc ich však opäť vytlačil. Až doteraz! Pretože čisto elektrický automobil je tri- až štyrikrát účinnejší ako bežné motorové vozidlo. Elektrické vozidlá spotrebujú podstatne menej energie. Počas výroby, prevádzky, dodávky energie a likvidácie sú emisie CO2 až o 75 % nižšie ako pri vozidlách so spaľovacími motormi. Navyše energiu potrebnú na napájanie batérie možno získať z obnoviteľných zdrojov, ako sú veterné a vodné elektrárne, fotovoltika a biomasa. Ak sa rozhodnete pre elektromobil, akým je CUPRA Born, môžete prostredníctvom elektromobility urobiť niečo dobré pre naše životné prostredie a klímu.

CUPRA Tavascan: elektrický automobil ako SUV

 

S modelom CUPRA Tavascan si zabezpečíte prvé elektrické SUV od spoločnosti CUPRA. Čo to znamená? Prednosti SUV okrem iného pohodlné nastupovanie, lepší prehľad na ceste, terénne vlastnosti a svetlá výška sa kombinujú s výhodami elektrického automobilu. S vozidlom CUPRA Tavascan tak zdoláte všetky trasy na asfalte aj v teréne - a s čistým svedomím voči životnému prostrediu! Jednoduché - a rýchle - je aj nabíjanie. Tavascan sa nabije len za 7 minút na dojazd až 100 km. Nabíjať ho viete úplne jednoducho na všetkých verejných nabíjacích staniciach, ale aj u seba doma pomocou domácej nabíjacej stanice CUPRA Charger.

CUPRA TAVASCAN

Vždy sa nájde niekto, kto sa odváži ísť ďalej.

Electrify. Me.

Citeľne športové potešenie z jazdy. V prvom čisto elektrickom CUPRA SUV Coupé. A len CUPRA.

Video starten

Enlighten. Me.

Osvetlené logo CUPRA. Žiarivo jasné. Sebavedomé vpredu aj vzadu.

Amaze. Me.

Výnimočný. Čisto elektrický pohon, viditeľný na každej línii. Zvonku aj zvnútra.

Electrify. Me.

Citeľne športové potešenie z jazdy. V prvom čisto elektrickom CUPRA SUV Coupé. A len CUPRA.

Video starten

Enlighten. Me.

Osvetlené logo CUPRA. Žiarivo jasné. Sebavedomé vpredu aj vzadu.

Amaze. Me.

Výnimočný. Čisto elektrický pohon, viditeľný na každej línii. Zvonku aj zvnútra.

Electrify. Me.

Citeľne športové potešenie z jazdy. V prvom čisto elektrickom CUPRA SUV Coupé. A len CUPRA.

Video starten

Enlighten. Me.

Osvetlené logo CUPRA. Žiarivo jasné. Sebavedomé vpredu aj vzadu.

Amaze. Me.

Výnimočný. Čisto elektrický pohon, viditeľný na každej línii. Zvonku aj zvnútra.

 

CUPRA Born: Elektrický automobil novej generácie

 

CUPRA Born - prvý čisto elektronický automobil od spoločnosti CUPRA. Čo od neho môžete očakávať? Športový temperament v kombinácii s ekológiou. Plus: moderné prvky, ako je funkcia e-Boost. Stlačením tlačidla môžete vďaka tejto funkcii zvýšiť výkon svojho elektrického automobilu až na 231 koní. Dynamická udržateľnosť v kombinácii s obrovskými inováciami. Akumulátor vášho automobilu CUPRA Born môžete nabíjať všade, kde sa práve nachádzate. S plne nabitými batériami zdolá  elektrický automobil vzdialenosť až 552 kilometrov. Keď príde čas opäť nabiť batérie, elektromobil sa dá nabiť pomocou inteligentného nabíjacieho kábla Power2Go by Moon. Tento nabíjací kábel možno pripojiť k vášmu elektrickému automobilu CUPRA Born a pripojiť k rôznym elektrickým zdrojom. Nabíjací výkon vášho automobilu a elektrického zdroja sa potom optimálne prispôsobí. Po nabití vozidla sa stačí len posadiť do anatomických sedadiel vyrobených z recyklovaného plastu vyzbieraného z mora a vyraziť na cesty.

CUPRA BORN.
Nový impulz. Pre novú generáciu. Krásny. Silný. 100 % elektrický.
Video starten
Športový výkon a dizajn. Vášeň a rozum. Spojené v jednom.
Športové impulzy
Výkonný. Účinný. Vytrvalý. S dojazdom až 552 km.

 

Stlačte. Pre väčší výkon

 

Elektrické pohony poskytujú nové možnosti. Pre športovú jazdu. Funkcia e-Boost modelu CUPRA Born aktivuje stlačením tlačidla viac kW, vyšší krútiaci moment a dodatočný výkon. Ktoré sa neúprosne premenia na impulz. Z radosti.

 

Vozidlá e-HYBRID od spoločnosti CUPRA 

 

Nechcete jazdiť s čisto elektrickým automobilom, ale chceli by ste využívať hybridný pohon? Potom si pozrite naše modely CUPRA e-HYBRID. S modelomi CUPRA Leon e-HYBRID, CUPRA Leon Sportstourer e-HYBRID  a CUPRA Formentor e-HYBRID môžete jazdiť buď čisto elektricky vďaka elektromotoru, alebo môžete využívať spaľovací motor vášho vozidla. Keďže všetky automobily sú plug-in hybridy, môžete ich pohodlne nabíjať prostredníctvom domácej nabíjacej stanice CUPRA Wallbox.

Časté otázky o elektrických automobiloch

Aké sú prednosti elektrických automobilov?

Nižšie emisie a šetrnosť k životnému prostrediu sú dve hlavné prednosti elektrických automobilov. Hladká, plynulá a takmer tichá jazda sú ďalšie. Niektoré modely so špeciálnymi akumulátormi disponujú okrem toho funkciou, ako je zvýšenie výkonu vozidla prostredníctvom funkcie e-Boost. A relatívne jednoducho navrhnuté motory generujú v elektrických automobiloch vysoký výkon v porovnaní so spaľovacími motormi. Elektrické vozidlá majú navyše dlhú životnosť a nízke nároky na údržbu.

Ako nabijem svoj elektrický automobil?

Doma odporúčame nabíjať vaše elektrické automobily prostredníctvom domácej nabíjacej stanice CUPRA Wallbox. Na cestách môžete svoje vozidlo CUPRA Born "dobíjať" na všetkých verejných nabíjacích staniciach. Vďaka aplikácii Easy Charging nájdete najbližšie nabíjacie miesto rýchlo a jednoducho. Ak k svojmu elektrickému vozidlu pridáte nabíjací kábel Power2Go od spoločnosti Moon, budete mať mobilnú nabíjaciu stanicu Wallbox vždy so sebou. Nabíjací kábel Power2Go prispôsobuje nabíjací výkon externých nabíjacích bodov vášmu elektrickému automobilu CUPRA Born.

Musím svoj elektrický automobil nabíjať každý deň?

Ako často musíte nabíjať svoj elektrický automobil, závisí samozrejme od toho, koľko jazdíte. S dojazdom až 547 kilometrov a plne nabitými batériámi zdoláte pomerne veľké vzdialeností.

Mehr anzeigen