UrbanRebel

DarkRebel

CUPRA e-HYBRIDNÉ automobily

Elektrický pohon obohacuje spaľovací motor rýchlejším zrýchlením. A nulovými emisiami počas krátkych jázd. Moderný. Inšpiratívny.

Automobily CUPRA e-HYBRID: elektrická inovácia so špičkovým výkonom 

 

Pri automobiloch e-HYBRID od spoločnosti CUPRA rozhodujete vy: Chcete jazdiť výlučne na elektrický pohon? Alebo využijete spaľovací motor? Vďaka hybridnému pohonu je možné oboje. A pri každej trase, ktorú prejdete na plne elektrický pohon, šetríte v každom prípade emisie. Všetky plug-in hybridné modely sa dajú nabíjať aj cez nabíjaciu stanicu CUPRA Wallbox. Navyše s hybridným pohonom môžete dlhodobo šetriť náklady za palivo a ponúka vám jedinečný pocit z akcelerácie. Tu nájdete porovnanie modelov CUPRA e-HYBRID.

CUPRA Leon e-HYBRID

 

CUPRA Leon e-HYBRID dosahuje čisto elektrický dojazd až 62 kilometrov. V závislosti od procesu nabíjania sa motor nabíja približne štyri hodiny. Proces nabíjania hybridného vozidla môžete dokonca ovládať na diaľku prostredníctvom domácej nabíjacej stanice Wallbox, CUPRA Charger. CUPRA Leon e-HYBRID zaujme na cestách dynamickou jazdou v meste. S výkonom až 245 koní vám zaručí jazdu bez obmedzení. Ešte si zvoľte svoju individuálnu kombináciu farby a kolies. Premyslený dizajn interiéru tohto hybridného automobilu sa tiež postará o to, aby bolo nielen životné prostredie v poriadku, ale aj vy sa cítili príjemne. Digitálny informačný displej s uhlopriečkou 10,25 palca za volantom a anatomické sedadlá hybridu sú len dve z mnohých vychytávok dizajnu interiéru.  

CUPRA Leon Sportstourer e-HYBRID

Tak ako všetky hybridné modely CUPRA, aj CUPRA Leon Sportstourer e-HYBRID je plug-in hybrid. To znamená, že akumulátor hybridného vozidla môžete nabíjať nielen prostredníctvom rekuperácie, ale aj prostredníctvom elektrickej zásuvky. Hybrid Sportstourer sa môže pochváliť aj výkonom až 245 koní. A zvádza svojím elegantným dizajnom od predných až po zadné partie. Full LED svetlomety hybridného vozidla vám ukážu správnu cestu, zatiaľ čo ľahké 19-palcové hliníkové disky sa postarajú o bezpečnú jazdu a štýlový vzhľad. Športová konštrukcia e-HYBRID a brzdy Brembo navyše zabezpečia optimálne rozloženie výkonu a väčšiu brzdnú silu. V batožinovom priestore s objemom 1 450 litrov je dosť miesta pre všetko.

CUPRA Formentor e-HYBRID

 

Aj CUPRA Formentor e-HYBRID vyniká medzi hybridnými modelmi CUPRA svojím prepracovaným dizajnom. Dynamický zadný spojler hybridu a jeho zväčšené otvory pre prívod chladiaceho vzduchu v prednej časti vytvárajú výrazný dizajn vozidla. Skulpturálne línie hybridného automobilu mu zároveň dodávajú elegantný a jedinečný vzhľad. CUPRA Formentor e-HYBRID disponuje 7-stupňovou prevodovkou s priamym radením. Automobil môžete pohodlne nabíjať pomocou odpovedajúcej nabíjacej stanice Wallbox a proces nabíjania ovládať a monitorovať prostredníctvom smartfónu. Plne nabitý hybrid dosahuje dojazd na čisto elektrický pohon až 58 kilometrov. V tomto modeli e-HYBRID sa spája inovatívny dizajn a výkon až 245 koní.

Časté otázky o e-HYBRID automobiloch

Čo vlastne znamená hybrid?

Hybridný automobil kombinuje rôzne systémy pohonu v jednom vozidle. Zvyčajne ide o spoluprácu benzínového motora a elektromotora. Zriedkavejšie sa kombinuje vznetový motor s elektromotorom. V závislosti od toho, ako je nabitá batéria vášho e-HYBRIDného automobilu, môžete jazdiť buď plne elektricky, alebo s bežným spaľovacím motorom.

Prečo by som si mal vybrať hybridný automobil?

Rýchle zrýchlenie a nízka spotreba paliva sú len dve z mnohých výhod vozidiel e-HYBRID. Prebytočný výkon spaľovacieho motora sa ukladá do akumulátora ako elektrická energia. A aj energia uvoľnená počas brzdenia nabíja akumulátor hybridného vozidla. Uložená elektrina potom napája elektromotor, zatiaľ čo zabudovaný softvér neustále volí optimálny prevádzkový režim. V závislosti od stavu nabitia batérie potom môžete jazdiť buď na čisto elektricky pohon, alebo so spaľovacím motorom. V čisto elektrickom režime znížite emisie a urobíte niečo dobré pre životné prostredie. Navyše vďaka dotáciám na váš hybridný pohon aj šetríte peniaze.

Čo je to plug-in hybrid?

Plug-in hybrid sa môže nabíjať predovšetkým prostredníctvom externých zdrojov energie. Optimálne nabíjanie batérie sa dosahuje pomocou domácej nabíjacej stanice CUPRA Wallbox. Rekuperácia poskytuje dodatočnú energiu počas jazdy.

Ako funguje domáca nabíjacia stanica CUPRA pre plug-in hybrid?

Pomocou domácej nabíjacej stanice CUPRA Wallbox nabijete svoj plug-in hybridný automobil rýchlo, bezpečne a jednoducho. Nabíjanie prostredníctvom 12V zásuvky odporúčame len vo výnimočných prípadoch. CUPRA Wallbox chráni vašu elektrickú sieť pred preťažením. A prostredníctvom aplikácie CUPRA e-Manager môžete proces nabíjania kedykoľvek a odkiaľkoľvek kontrolovať pomocou mobilného telefónu.

Plug-in hybrid, mild hybrid alebo elektrický automobil?

Zatiaľ čo elektromobil má plne elektrický pohon, mild-hybrid a plug-in hybrid automobily kombinujú, ako je vyššie opísané, benzínový alebo naftový motor a elektromotor. Mild-hybridné automobily sú vhodné najmä do mestskej premávky, pretože sa často rozbiehajú a brzdia a batéria vášho vozidla sa môže vždy dobre nabiť. Vďaka tomu jazdí váš e-HYBRID v meste mimoriadne úsporne. Svoj plug-in hybrid môžete nabíjať aj prostredníctvom elektrickej zásuvky alebo domácej nabíjacej stanice Wallbox.

Mehr anzeigen