Garáž
Späť ku koreňom
Životný štýl
Vášeň nikdy nevyjde z módy.
Preteky
Od SEAT Sport ku CUPRA Racing
Zážitok
Zdieľaná vášeň je dvojnásobná.

Marcel Ostertag

Vášeň nikdy nevyjde z módy.

Tanec ma veľa naučil o disciplíne a to zanecháva stopy aj na mojej práci módneho návrhára. Verím, že aj pri všetkom čo sa v živote stane, je dôležité sústrediť sa na vaše sny. Sníval som o svete módy a išiel som za tým aj napriek inému povolaniu: musel som to urobiť.

Je pre mňa veľkou vecou prechádzať životom s očami široko otvorenými. Veľkou časťou mojej inšpirácie sú veci ktoré vidím na uliciach Berlína. Ale módne návrhárstvo je viac ako len inšpirácia. Je to viac ako vášeň, je potrebný tréning.

Všetko kreslím sám a všetky projekty robím ručne, veľmi staromódnym spôsobom. Je to niečo ako meditácia a nemalo by to tento efekt keby som použil počítač.

Čo sa týka materiálov, som veľmi náročný. Preto vždy trávim veľa času na veľtrhoch textilu: rozdiel je značný. Kvalita je rozhodujúca ak chcete aby klient nie len vyzeral dobre, ale sa aj dobre cítil.

Robím to čo chcem a ako chcem.

Tiež som posadnutý detailmi. Je to pre mňa dôležité, pretože detaily sú to, čo robí moje kolekcie nadčasovými. Vzhľadom na limitované počty v každej kolekcii nerobím len pre pohodlie a dobrý pocit. Pracujem pre ľudí ktorí ocenia kvalitu a pozornosť detailom a ľudí ktorí radi nosia niečo čo môže mať len málokto.

Práca mi poskytuje najväčšie uspokojenie v živote. Keď sa mi od krajčíra vráti dokončený kus, musí to byť rovnaký pocit ako má sochár keď sa pozerá na svoju dokončenú sochu.

Navrhol som ho, vybral látku, vytvoril vzory - a potom vidím ako to všetko zapadá do seba a ožíva. To je moja vášeň, môj život, moje umenie.