UrbanRebel

DarkRebel

CUPRA x MIKAKUS.

Spolupráca s barcelonským dizajnom obuvi

 

Kto je MIKAKUS?

MIKAKUS pochádza z kolektívu podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí veria v rovnaké hodnoty a zdieľajú rovnaké vášne. Spoločnosť MIKAKUS, založená v Barcelone, venuje svojmu remeslu maximálnu starostlivosť a plne verí v silu základných materiálov a v to, čo sa s nimi dá robiť. Takisto sledujú tvorcov, ktorí zodpovedajú ich hodnotám - značky, s ktorými môžu prepojiť svoju vášeň - formulovať nové produkty s vynikajúcimi a dokonalými detailmi.

 

CUPRA x MIKAKUS

CUPRA prináša automobilovému dizajnu modernú víziu športovosti. Spája svoje sily s tými, s ktorými zdieľa svoje myslenie. Tými, čo sa snažia vytvoriť svet okolo originálnych nápadov a neobvyklých výkonov.

Teraz sa obe značky spojili a navrhli kolekciu obuvi. Zdieľajú vnútorné vášeň pre umenie a tvorbu, žijú divoko a intenzívne, užívajú si každý okamih, ktorý život ponúka a plánujú to využiť pri vývoji funkčných a sofistikovaných kúskov.

 

Zameranie na kolekciu

Hlavnou inšpiráciou tejto spolupráce je CUPRA Formentor - prvý model značky so 100% CUPRA DNA. CUPRA a MIKAKUS sa pustili do tvorby obuvi, ktorá stojí za pozornosť rovnako ako CUPRA Formentor. Tieto dve jedinečné značky túžili spojiť svoje sily a prepojiť svoju víziu pozoruhodných produktov.

 

Tým sa zrodila obuv MIKAKUS x CUPRA, ktorá zahŕňa dva modely tenisiek navrhnuté pre maximálne pohodlie, ktoré sa môžu pochváliť štíhlou siluetou a moderným dizajnom. Exkluzívne tenisky budú uvedené na trh pod názvami Paddock a Garage. Každá teniska bola navrhnutá do posledného detailu aby spolu odrážali podstatu CUPRA a MIKAKUS.

Topánky sú navrhnuté v Barcelone Edwinom Battistinim a vyrábané ručne v Európe.

Materiály, ktoré budú použité pre túto kolekciu, sú zmesou kvalitnej kože, neoprénu a textilu. Podošvy budú vyrobené z najnovšej generácie EVA (etylén-vinylacetát) a vysokofrekvenčného polyuretánového filmu pre zvlášť ľahkú obuv. Tenisky budú obsahovať najmodernejšiu technológiu pre maximálne pohodlie.

 

Paleta farieb je inšpirovaná farbami CUPRA Formentor a paletou topánok MIKAKUS. Petrol Blue odráža farbu exteriéru modelu Formentor. Okrem toho tenisky obsahujú prvky z tmavého hliníka, ako je vidieť na detailoch exteriéru Formentor a odtieňa medi ako poctu logu CUPRA.

Born

MIKAKUS x CUPRA Born definuje cestu novej generácie, ktorá chce všetko zmeniť. S pohľadom vpred, pevným tempom a smerovaním k udržateľnej spoločnosti. S použitím recyklovaných tkanín a 100 % organickej bavlny.

Dokazujúc, že dizajn môže byť aj etický bez toho, aby sme sa vzdali kvality alebo pohodlia. V spoločnosti Mikakus, rovnako ako v spoločnosti CUPRA, veríme,  že ak niečo chcete, musíte nasledovať svoj vlastný impulz. Presne tak, ako to deklarujú naše tenisky: nezastaviteľný impulz.

Paddock

MIKAKUS x CUPRA Paddock predefinuje koncepty dizajnu. S moderným pleteným zvrškom majú tieto tenisky robustnú ľahkú podošvu z materiálu EVA, ktorá poskytuje maximálne pohodlie vďaka tlmiacemu účinku. Zahŕňajú šnurovanie, značkovú stielku a zadné pútko s logom a vysoko kvalitné povrchové úpravy, ako sú kovové očká a kožené detaily.

Garage

MIKAKUS x CUPRA Garage so zvrškom z prvotriednej kože ponúka leštený povrch a vulkanizovaný reliéfny gradient inšpirovaný čalúnením modelu CUPRA Formentor. Tento model má zaoblenú špičku a predné zapínanie s polyesterovými šnúrkami a kovovými očkami. Topánka je zakončená podošvou typu EVA s podrážkou, ktorá poskytuje polstrovaný efekt pre absolútne pohodlie. Model Garage je dodávaný v dvoch farbách: Petrol Blue modrá a biela.