CUPRA E-RACER

Prvý závodný cestovný automobil s čisto elektrickým pohonom na svete

 

CUPRA e-racer nanovo definuje budúcnosť motoristického športu: čistejší a účinnejší spôsob pretekov, v ktorých hrajú kľúčovú úlohu technológie a konektivita. CUPRA e-Racer predvída túto víziu a až do roku 2019 stavia na pretekoch, na ktorých sa predvedú výhradne závodné elektromobily.

Trvalý výkon 300 kW. 680 koní. Prináša maximálny výkon 500 kW, ktorý si vie udržať až 10 sekúnd. Motor dosahuje až 12 000 otáčok pri jednorazovom prevodovom pomere 1:5,6. Áno, CUPRA e-Racer je skutočne závodný automobil.

Rýchlosť 270 km/h, z 0 na 100 km/h len za 3 sekundy, 4 motory, 6 072 batérií, nabité za 40 minút. To všetko neuveriteľne tiché, ultra čisté a ohľaduplné k životnému prostrediu. E-racer zaujme aj ďalšími prednosťami. Elektromotor má jednoduchšiu stavbu, potrebuje menšiu údržbu a je oveľa účinnejší. Vo fáze brzdenia a spomalenia rekuperuje výkon pomocou kinetickej energie.

Nový koncept závodného automobilu, ktorý ponúka úplne nový zážitok z jazdy a otvára novú definíciu pretekania. Spätné zrkadlá nahradili kamery, aby bol automobil ešte aerodynamickejší. Na displeji, ktorý je integrovaný do prístrojového panela vidí vodič všetko, čo sa okolo neho deje. Centrálny dotykový displej umožňuje vodičovi v reálnom čase kontrolovať a prenášať všetky dôležité údaje o elektrickom systéme a výkone vozidla.

Ako budú preteky vyzerať so všetkými týmito prvkami pre pilotov? Môžu diváci a fanúšikovia zažiť preteky, vďaka zmenám, ako je napríklad konektivita, aj iným spôsobom? Dnes tvoríme budúcnosť.