UrbanRebel

DarkRebel

10.10.2022

CUPRA: Budúcnosť a súčasnosť

 

CUPRA je nekonvenčná značka SEAT, S.A., ktorá kombinuje emócie, elektrifikáciu a vysokú výkonnosť s inšpiráciou svetom Barcelony. Bola založená v roku 2018 ako samostatná značka a má vlastnú centrálu a výrobu prémiových športových automobilov v areáli závodu Martorell (provincia Barcelona), ako aj vlastnú sieť špecializovaných predajných miest na celom svete.

V roku 2021 si značka zachovala trend rastu a medziročne strojnásobila svoj predaj na 80 000 automobilov vďaka úspechu modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikácia a športový charakter sa perfektne hodia k sebe. Značka CUPRA v roku 2021 vyhrala majstrovstvá elektrických cestovných automobiloch na okruhoch PURE ETCR a pokračuje vo svojej účasti v Extreme E, pretekoch elektrických SUV v teréne. CUPRA je oficiálnym automobilovým partnerom a partnerom mobility FC Barcelona, premium sponzor World Padel Tour a oficiálny sponzor eSports Club Finetwork KOI. V rámci spolupráce s partnermi ako festival Primavera Sound a výrobca motorových člnov De Antonio Jachts značka vytvorila osobitný lifestylový svet CUPRA. Ambasádormi značky sú napríklad nemecký futbalový brankár Marc-André ter Stegen a Alexia Putellas, svetová futbalistka roka FIFA 2021, ako aj olympijskí zlatí medailisti Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto.

 

 

PRÉMIOVÝ VSTUP DO SVETA ELEKTROMOBILITY

Dizajnový prémiový elektromobil CUPRA Born je od dnes možné objednať u každého predajcu CUPRA. Ide o plne elektrický model, ktorý je k dispozícií s 58 KWh a najvýkonnejšou 77 KWh batériou. Model e-boost má k dispozícií výkon 170kW / 231k a ponúka zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,6 sekúnd. Navyše sériová výbava First Edition ponúka tri základné balíky Pilot M, Bellow Zero a Cargo, ktoré obsahujú prediktívny tempomat, prispôsobenie rýchlosti v premávke, rozpoznávanie dopravných značiek, zadná kamera, asistent diaľkových svetiel - Light assist, navigačný systém PLUS, vyhrievané predné sedadlá a vyhrievané ostrekovače čelného skla a tiež batožinový priestor s nastaviteľnou dvojitou podlahou a odkladacím priestorom pod podlahou.

 

 

CUPRA LEON VZ CUP

Ide o vrcholovú prémiovú verziu športového modelu CUPRA Leon. Základom je paket, ktorý pozostáva z výnimočný exteriérových a interiérových dizajnových prvkov ako aerodynamické bočné kryty prahov vo farbe tmavého hliníka, zadný spoiler z uhlíkovo medených vlákien, taktiež SUPERŠPORT volant so športovými tlačidlami s vyhrievaním a športové škrupinové sedadlá v exkluzívnej čiernej alebo modrej koži.   

 

    

Novinkou pre model CUPRA Leon je ponuka motorizácie. Okrem klasicky známej motorizácie 2,0 TSI s výkonom 245K, 300K a v prípade CUPRA Leon SP 310K verzie je od dnes možné objednať aj motorizácie 2,0 TSI 190k1,5TSI 150k s cenou od 26 630 EUR. V základe tieto verzie ponúkajú progresívne riadenie, 18" Alu kolesá, FULL LED HIGH svetlá, dynamické smerovky, dažďový senzor, 10" Infotainment, bezkľúčový prístup a štartovanie, čierne orámovanie okien a vyhrievaný volant. O dôležitosti tohto modelu pre značku CUPRA svedčí aj fakt, že výrobca sústreďuje všetky svoje výrobne kapacity na včasné uspokojenie dopytu.

 

 

2023-2025

Nové motorizácie 1,5 TSI 150k a 2,0TSI 190 od roku 2023 pribudnú aj do modelu CUPRA Ateca. V tom istom roku príde na trh nová limitovaná edícia CUPRA Formentor - FUORI SERIE, ktorá bude mať dostupné nové farebné prevedenia Clif Grey a Čierna Midnight. Základom pri motoroch Veloz budú 19" zliatinové disky, čierna matná maska chladiča, vonkajšie spätné zrkadlá a lišty v čiernej matnej farbe a čierny interiér s poťahmi Dinamica (alcantara) v kombinácií so športovými hliníkovými pedálmi v čiernom prevedení.

Novinkou v novej ére budú samozrejme dlho očakávané prémiové, plne elektrické modely CUPRA Tavascan a CUPRA UrbanRebel. Okrem plne elektrických modelov pribudne do modelového portfólia aj úplne nový model CUPRA Terramar, ktorý bude k dispozícií so spaľovacím motorom, prípadne vo verzii Plug-in hybrid. Značka očakáva ich uvedenie do roku 2025.

 

 

PRÉMIOVÉ SLUŽBY PRE VŠETKÝCH ZÁKAZNÍKOV CUPRA

Značka CUPRA prichádza na slovenský trh s novinkou v podobe programu CUPRA PREMIUM CARE, ktorý zahŕňa prémiové služby pre zákazníkov - predĺženú záruku na 5 rokov / 100 000 km, kompletný rozsah asistenčných služieb na cestách známy ako CUPRA Service mobility, a tiež SERVIS GRATIS na 4 roky / 80 000 km, ktorý zahŕňa vykonávanie údržby predpísanej výrobcom vozidla počas 4 rokov alebo do dosiahnutia 80 000 najazdených km, vrátane poskytnutia k tomu potrebných originálnych náhradných dielov a servisných prác.