UrbanRebel

DarkRebel

18.07.2022

Hybridný pohon na more:

 • CUPRA a De Antonio Yachts urobili ďalší krok v rámci ich spolupráce elektrifikáciou člna D28 Formentor

 • D28 Formentor e-HYBRID využíva hybridnú technológiu na plavbu bez emisií v obmedzených vodách

 • Nová farba Graphene Grey dodáva exkluzívnemu dizajnu jachty nový charakter

   

  Martorell, 18/07/2022 - Značka CUPRA rozširuje svoju spoluprácu s firmou De Antonio Yachts predstavením modelu D28 Formentor e-HYBRID, prvej elektrifikovanej jachty, ktorá demonštruje ich spoločné úsilie o udržateľnosť v kombinácii s vysokou výkonnosťou.

  V rámci spolupráce medzi značkou CUPRA a výrobcom vysoko výkonných plavidiel so sídlom v Barcelone, nadviazanej v roku 2020, minulý rok vznikla špeciálna verzia člna 8-metrovej triedy D28 s výkonom 294 kW (400 k), dosahujúceho maximálnu rýchlosť 40 uzlov (74 km/h). Tvar člna sa vyznačuje ostrými, priamymi líniami, dynamickým charakterom a nekonvenčnými farbami. Trup má typickú farbu Petrol Blue značky CUPRA , dizajn dotvárajú čierne akcenty a karbónové prvky.

   

Start Video

 

"Radi rozširujeme našu výkonnosť do iných oblastí. De Antonio je perfektným partnerom pre nekonvenčné riešenia v úplne inom prostredí - na mori. Teraz sme urobili ďalší krok hybridnou verziou člna D28 Formentor, ktorá bude mať verejnú premiéru začiatkom roka 2023," povedal Antonino Labate, riaditeľ pre stratégiu, rozvoj podnikania a prevádzku CUPRA.

 

 

Dizajn vysoko výkonného člna De Antonio Yachts D28 Formentor je inšpirovaný dizajnom automobilu CUPRA Formentor, prvého modelu vyvinutého exkluzívne pre mladú nekonvenčnú španielsku automobilovú značku. Teraz bude v rámci ďalšej spolupráce elektrifikovaný, čím získa hybridný pohon. Táto zmena sa premietla do dodatku e-HYBRID, ktorým značka CUPRA označuje svoje automobily s hybridným pohonom.

D28 Formentor e-HYBRID má okrem benzínového motora s výkonom 294 kW (400 k) aj dva elektromotory so zaťahovateľnými lodnými skrutkami s výkonom po 15 kW (20 k). Toto hybridné pohonné ústrojenstvo umožňuje rýchlu plavbu so spaľovacím motorom, ako aj plavbu s elektrickým pohonom bez emisií. Zdrojom elektrickej energie je lítiovo-iónová batéria uložená v prednej časti trupu naprieč. Kapacita batérie stačí na 2 hodiny plavby cestovnou rýchlosťou 6 uzlov (cca 11 km/h), elektrický pohon umožňuje dosiahnuť maximálnu rýchlosť 8 uzlov (cca 15 km/h).

 

 

Hybridný pohon zvyšuje využiteľnosť plavidla, pretože s elektrickým pohonom sa môže plaviť v oblastiach so sprísnenými environmentálnymi normami ako napríklad obmedzené prístavy a jazerá. Okrem absencie emisií výfukových plynov je ďalším benefitom elektrifikovaného pohonu aj veľmi nízka hlučnosť.

Pre D28 Formentor je k dispozícii aj nová voliteľná farba Graphene Grey, prevzatá z farebnej palety CUPRA. Kombinuje sa so syntetickým teakovým drevom paluby a sivým čalúnením sedadiel.

 

 

Obidve spoločnosti CUPRA a De Antonio Yachts patria k vyzývateľom v ich oblastiach trhu. Vývojom verzie D28 Formentor e-HYBRID obidve značky demonštrujú svoje úsilie o inovácie a pokrok pri výrobe dopravných prostriedkov šetrných k životnému prostrediu na súši aj na mori.

Značka CUPRA má ambíciu vytvoriť univerzum rozmanitých zážitkov okolo svojich automobilov, ktorý reprezentuje lifestyle značky.