UrbanRebel

DarkRebel

05.11.2021

CUPRA UrbanRebel Concept v pohybe

  • Prototyp predstavený v Mníchove vyrazil po prvý raz na trať, riadil ho Dr. Werner Tietz

  • Automobil dosahuje rýchlosť 100 km/h za 3,2 sekundy vďaka maximálnemu výkonu 320 kW

  • "CUPRA UrbanRebel predstavuje výrazné posolstvo značky, že elektrifikácia a výkonnosť sa perfektne hodia k sebe"

 

Martorell, 03/11/2021. - Bolo to prekvapenie na medzinárodnom autosalóne IAA Mobility 2021 v Mníchove. Značka CUPRA predstavila svoju dizajnovú víziu elektrického mestského automobilu v podobe štúdie inšpirovanej automobilovým športom. No CUPRA UrbanRebel Concept nie je iba výstavným exponátom. Po prvý raz sme ho mohli vidieť jazdiť na testovacej trati. Riadil ho Dr. Werner Tietz, člen predstavenstva CUPRA pre výskum a vývoj.

- Z výstavy na trať. Nová štúdia CUPRA predstavuje najradikálnejšiu interpretáciu dizajnu na vozidle, ktoré kombinuje udržateľnosť s vysokou výkonnosťou. A na overenie ducha automobilového športu nie je nič lepšie ako vyštartovať na skúšobnej trati.

- 0-100 km/h za 3,2 sekundy. Vozidlo dosahuje rýchlosť 100 km/h za čas iba o málo dlhší ako tri sekundy. Vďačí za to dvom elektromotorom, ktoré poháňajú všetky štyri kolesá. "CUPRA UrbanRebel predstavuje výrazné posolstvo značky, že elektrifikácia nemusí byť nudná," povedal Dr. Werner Tietz, člen predstavenstva CUPRA pre výskum a vývoj. "Vozidlo má trvalý výkon 250 kW a v prípade potreby dokáže poskytne špičkový výkon až 320 kW. Riadiť ho je skutočné potešenie," dodáva šéf vývoja.

- Aerodynamika na trati. Štúdia CUPRA UrbanRebel Concept bola navrhnutá tak, aby mala minimálny odpor vzduchu s veľkými otvormi na vstup a výstup vzduchu a mohutným zadným prítlačným krídlom. Hoci automobil má dĺžku 4 metre a výšku 144 cm, aerodynamické riešenie karosérie mu poskytuje vysokú stabilitu na ceste a to aj pri rýchlom prejazde zákrut. "Jedinečný podvozok CUPRA a vyladenie riadenia mu zabezpečujú veľmi presnú ovládateľnosť a sú inšpiráciou pre sériový model," rekapituluje Dr. Tietz.