UrbanRebel

DarkRebel

21.10.2021

CUPRA má ambície zvíťaziť pri prvej návšteve Extreme E v Európe

  • Island X Prix, štvrté podujatie v kalendári seriálu Extreme E a prvé v Európe, sa bude konať na Sardínii (Taliansko)

  • Mattias Ekström a Jutta Kleinschmidt budú bojovať o svoje prvé miesto na stupienku víťazov za volantom e-CUPRA ABT XE1

  • Ekström nastupuje do Extreme E iba niekoľko dní po víťazstve v šampionáte PURE ETCR so značkou CUPRA

Sardínia, 21/10/2021. - Po pretekoch v púšti Al-'Ula v Saudskej Arábii, následne v oblasti Lac Rose pri Dakare (Senegal) a v Grónsku tímy šampionátu Extreme E zmenili kontinent a smerujú do Európy na Sardíniu (Taliansko). Cieľ tímu ABT CUPRA XE pre štvrté podujatie prvej sezóny majstrovstiev elektrických SUV je jasný: dôjsť do finále na Island X Prix a vybojovať prvú trofej sezóny.

Jazdci tímu Mattias Ekström a Jutta Kleinschmidt sa budú usilovať doviesť závodný špeciál e-CUPRA ABT XE1 na medailovú pozíciu po tom, ako v Grónsku dosiahli vynikajúce tempo, prebojovali sa do semifinále a v kvalifikácii dosiahli druhý najrýchlejší čas.

"Zdokonalili sme každý drobný detail na aute, v stratégii a v procesoch. Teraz je čas aby sme za to dostali odmenu," povedala Jutta Kleinschmidt, víťazka rely Dakar 2001, ktorá sa rýchlo adaptovala na elektrické SUV e-CUPRA ABT XE1 s výkonom 400 kW (550 k). Nastávajúci víkend s ním bude pretekať tretí raz.

Jej tímový kolega Mattias Ekström na automobile CUPRA e-Racer uplynulý víkend zvíťazil v majstrovstvách PURE ETCR, prvom viacznačkovom šampionáte elektrických cestovných automobilov na okruhoch. Švédsky jazdec je teraz pripravený vybojovať miesto na stupienkoch víťazov aj v Extreme E. "Hoci sa autá výrazne líšia, účasť v rozličných šampionátoch mi pomohla pripraviť sa na tieto preteky, pretože mi umožňuje pretekať neustále a udržiavať vysokú hladinu adrenalínu. Sme pripravení zabojovať o túto peknú trofej. Naše auto je rýchle, Jutta a ja máme radosť, že môžeme pretekať spolu a celý tím je maximálne motivovaný. V hre sú stále dve víťazstvá a my o ne budeme bojovať. "

Tím ABT CUPRA XE je momentálne na šiestom mieste v celkovej klasifikácii Extreme E. Pretože v majstrovstvách panuje veľká vyrovnanosť, tretie miesto je vzdialené iba 22 bodov, takže dobrý výsledok na Sardínii by tímu umožnil priblížil sa v celkovom hodnotení k stupienkom víťazov.

Extreme E na Sardínii

Podujatie Island X Prix sa uskutoční na Capo Teulada, v regióne Sulcis-Iglesiente na juhozápade Sardínie. Trať pretekov je vytýčená vo výcvikovom priestore talianskej armády, v teritóriu, ktoré sa výrazne líši od predchádzajúcich pretekov. Vyznačuje sa tvrdším povrchom, posiatym kameňmi a zarasteným krovinami, čo bude predstavovať veľkú výzvu pre všetkých účastníkov.

Extreme E na Capo Teulada má upozorniť verejnosť na globálne otepľovanie, spôsobujúce vlny horúčav a lesné požiare v rozličných oblastiach sveta. Usporiadateľ šampionátu bude spolupracovať s miestnymi organizáciami pri podpore obnovy lesov v provincii Oristano a ďalších oblastiach, ktoré sa nedávno stali obeťami požiarov. Okrem toho bude spolupracovať aj pri ochrane morskej trávy Posidonia oceanica, ohrozenej endemickej rastliny stredomorskej oblasti, ktorá tvorí základ významných morských ekosystémov.