UrbanRebel

DarkRebel

15.09.2020

Motoršport

  • Španielska značka športových vozidiel spolupracuje s tímom ABT Sportsline

  • Prvý výrobca automobilov, ktorý oznámil účasť na projekte Extreme E

  • Séria pretekov prináša šampionát elektromobilov na veľkolepé miesta

  • Dvojnásobný šampión pretekov DTM Mattias Ekström bude pretekať za značku CUPRA

Ekologický motoristický šport

Začiatkom roku 2021 sa na veľkolepých miestach po celom svete uskutočnia prvé terénne preteky s čisto elektrickými SUV. Osobitná pozornosť by sa pritom mala venovať výzvam v príslušných ekosystémoch. Výbava tímov bude prepravovaná nákladnou loďou, ktorá prešla kompletnou generálkou, aby sa na miesta konania pretekov dostali čo najekologickejším spôsobom. Na konci prvej sezóny chce byť projekt Extreme E klimaticky úplne neutrálny.

 

Spolupráca s tímom ABT Sportsline

CUPRA bojuje v šampionáte Extreme E spolu s tímom ABT Sportsline. CUPRA a ABT Sportsline sú už roky blízkymi a úspešnými partnermi pri zdokonaľovaní rôznych cestných modelov. Spoločnosť z mesta Kempten (Allgäu) má tiež veľké skúsenosti s elektrickým motoristickým športom: od začiatku Formuly E v roku 2014 má ABT zastúpenie v sérii pretekov.

Wayne Griffiths, generálny riaditeľ spoločnosti CUPRA, vysvetľuje: "CUPRA a ABT Sportsline sú dlhoroční partneri. Obaja chceme na cesty priniesť vášeň z pretekárskych okruhov a máme veľké skúsenosti z pretekov elektrických monopostov. Spoločnou účasťou na projekte Extreme E upevníme naše partnerstvo. Pre spoločnosť CUPRA zapadá táto séria dokonale do prístupu značky, prijať výzvy v pretekoch, a jej ambície, objavovať nové svety motoristického športu."

 

DR. Werner Tietz, člen predstavenstva SEAT pre výskum a vývoj, dodáva: "Rozhodnutie byť prvým výrobcom automobilov, ktorý sa zúčastní projektu Extreme E a zintenzívni našu spoluprácu s tímom ABT Sportsline, je dôkazom spoločnej vízie oboch partnerov, nanovo objaviť svet vysokovýkonných vozidiel prostredníctvom elektrifikácie."

Za volantom vozidla CUPRA sedí Mattias Ekström

Na štart projektu Extreme E v roku 2021 bude nasadené jednotné pretekárske vozidlo. Wayne Griffiths a Dr. Werner Tietz odkrývajú vozidlo tímu v rámci oznámenia spolu s Alejandrom Agagom, zakladateľom a generálnym riaditeľom projektu Extreme E, a Hans-Jürgenom Abtom, výkonným riaditeľom tímu ABT Sportsline. Každý tím bude vždy tvoriť jedna pretekárka a jeden pretekár, ktorí sa budú v kokpite striedať. Oficiálnym mužským pretekárom tímu je jazdec CUPRA a ambasádor značky Mattias Ekström.

Preteky na osem kilometrov dlhej trati v terénne

Na každom z piatich podujatí je potrebné zdolať parkúrový terén dlhý približne osem kilometrov, na ktorom musí tím jazdcov prejsť niekoľko brán - pretekár a pretekárka absolvuje vždy jedno kolo. Každé podujatie bude trvať dva dni: kvalifikácia sa bude konať v sobotu, semifinále a finále v nedeľu.