UrbanRebel

DarkRebel

17.02.2021

CUPRA a Mattias Ekström štartujú „Arctic Adventure“

  • Ekström bude tri týždne jazdiť po Škandinávii s modelom CUPRA Formentor

  • Jazdec značky CUPRA a ambasádor značky bude čeliť novým výzvam

  • Zimný program ako dôležitý test pre štart na pretekoch Extreme E

 

CUPRA a Mattias Ekström milujú výzvy. Španielska značka a švédsky pretekár a ambasádor tejto značky budú čeliť mimoriadnej výzve na podujatí Arctic Adventure od 16. februára do 10. marca. Štart 1 900 kilometrov dlhej trasy cez Švédsko a Fínsko je v Ekströmovom rodnom meste Avesta. Na programe je aj výzva v driftovaní s modelom CUPRA Formentor 2.0 TSI s výkonom 228 kW (310 k). Po zastávke vo Švédsku pokračuje cesta do Fínska v crossoveri, ktorý kombinuje SUV a kupé. V zimnom kempe za polárnym kruhom je na pláne veľa aktivít - vrátane pretekov proti snežnému skútru a crosskart na snehu a ľade.

"Ten, kto ma pozná, vie, že sa nebojím žiadnej výzvy a súčasne sa vždy rád zabavím," hovorí Mattias Ekström. "Moje arktické dobrodružstvo spolu so značkou CUPRA je perfektná kombinácia. Na cestách budeme asi tri týždne, čiastočne za veľmi drsných zimných podmienok, preto sa naozaj teším na to, že budem môcť CUPRA Formentor dôkladne otestovať. Vymysleli sme si niekoľko veľmi zábavných veci a v zálohe mám aj jedno alebo dve prekvapenia."

Start Video

Počas akcie Arctic Adventure vytvoria na ďalekom severe Európy videá
a fotografie, ktoré budú CUPRA a Ekström uverejňovať, okrem iného, na svojich
kanáloch na sociálnych sieťach. Fanúšikovia a sledovatelia tak môžu zažiť
trojtýždňovú cestu s CUPRA Formentor užiť zblízka.

"Okrem zábavy pre mňa je pri tomto dobrodružstve dôležitý ešte jeden aspekt," hovorí Ekström. "Jazda na snehu a ľade na hranici limitu je skvelým tréningom pre mňa a moju výzvu Extreme E, na ktorej sa so značkou CUPRA tento rok zúčastním. Pre pretekára neexistuje lepšia škola ako jazdiť v takýchto zimných podmienkach."

V apríli štartuje Ekström pre tím ABT CUPRA XE na premiérových pretekoch Extreme E. So 42-ročným Švédom bude o víťazstvá v novej sérii pretekov bojovať Claudia Hürtgenová. Spolu so 49-ročnou Nemkou už Ekström absolvoval niekoľko testovacích jázd v modeli e-CUPRA ABT XE1 s čisto elektrickým pohonom. Prvý z celkovo piatich závodných víkendov s SUV s výkonom 400 kW (550 k) sa uskutoční 3. a 4. apríla v Saudskej Arábii.