Leon e-Racer

Leon Competición

TCR

CUPRA FORMENTOR VZ5

Start Video

S uvedením modelu CUPRA Formentor v minulom roku na trh dostali priaznivci vysokých výkonov a športovej nápaditosti možnosť, zažiť náš prvý jedinečný model. Automobil, ktorý bol exkluzívne navrhnutý tak, aby stelesňoval našu vieru v inovácie, ktoré posúvajú limity. S týmto základným princípom, ktorý je jadrom všetkého, čo CUPRA tvorí, bolo len otázkou času, než sa posunieme ešte ďalej. Výsledok? CUPRA Formentor VZ5.

Názov CUPRA Formentor VZ5 tvorí kombinácia španielskeho slova "Veloz", ktoré znamená rýchlosť a číslo "5", ktoré prezentuje vyspelý päťvalcový motor, teda pohon tohto výnimočného vozidla. Celkový rozsah schopností modelu CUPRA Formentor VZ5 predstavuje novo definované majstrovské dielo modernej technológie a dizajnu. Formentor VZ5 je doteraz najprogresívnejšie vyjadrenie čistého výkonu a exkluzivity značky CUPRA.

Čo teda môžete očakávať od VZ5? Najvýkonnejšie vozidlo CUPRA, aké sme kedy vyrobili, má dynamický 2,5-litrový päťválcový motor s výkonom neuveriteľných 390 koní a vytvára najatraktívnejší a najúžasnejší zvuk motora vo svojej triede. Z 0 na 100 km/h akceleruje len za 4,2 sekundy a maximálnu rýchlosť dosahuje pri hodnote 250 km/h. Navyše je vybavený s revolučnou dvojspojkovou prevodovkou pre plynulejšie a rýchlejšie radenie a technológiou 4Drive, ktorá zabezpečuje perfektnú priľnavosť a agilitu v každej situácii.     

Ďalšia individualizácia zážitku z jazdy prichádza vo forme výberu jazdného režimu. Vďaka širokej škále konfigurovateľných režimov máte väčšiu kontrolu nad podvozkom, riadením a odozvou na plyn. To všetko dopĺňajú brzdy AKEBONO s priemerom 375 mm pre vynikajúci brzdný výkon, vďaka čomu je VZ5 prvou voľbou pre nadšencov.

Sofistikovaný dizajn

CUPRA Formentor VZ5 poháňajú kolesá s 20" diskami z ľahkej zliatiny, ktoré zlepšujú jazdné vlastnosti vozidla a dodávajú mu rafinovanejší charakter. Exteriér modelu VZ5 je konštruovaný pre rýchlosť a je decentne doplnený detailmi z karbónových vlákien. Tento jedinečný CUPRA podpis na bočných spoileroch a na zadnej strane difúzora siaha dokonca až po hliníkové logo v medenom vyhotovení: exkluzívny detail, ktorý nájdete len pri modeli VZ5. S prepracovanými robustnými nárazníkmi, dvojitou koncovkou výfuku a špeciálnou farbou lakovania Taiga šedá spĺňa dizajn modelu VZ5 všetky vaše želania.

V interiéri nájdete úplne nové sedadlá CUPBucket čalúnené jemnou kožou, ktoré vám poskytnú vynikajúcu oporu tela a pohodlie, ale aj 10,25"digitálnym prístrojový panel, ktorý zobrazí všetky dôležité údaje o jazde priamo vo vašom zornom poli. A ak ide o konektivitu, s aplikáciou CUPRA CONNECT si môžete užiť vzdialený prístup odkiaľkoľvek. Cez 12" dotykový displej s vysokým rozlíšením v modeli VZ5 máte prístup k navigácii a online infotainmentu: Svoj svet tak máte vždy na dosah.

Inovatívne technológie

Pomyselnou čerešničkou na torte v modeli VZ5 sú, okrem bohatej ponuky limity prekračujúcich, výkonných schopností a jedinečných dizajnových prvkov, jeho zabudované, čiastočne autonómne asistenčné systémy. Skĺbením vysokooktánového bohatstva a neúprosného výkonu benzínového pohonu s najmodernejšími a najinovatívnejšie technológiami a bezpečnostnými prvkami vznikol úplne nový automobilový dravec. Spolu so systémom Travel Assist ponúka pokročilú bezpečnosť vodiča, ktorá vás udrží v jazdnom pruhu a neustále vás chráni na cestách. Parkovací asistent vás zase poteší na začiatku i konci vašej cesty tým, že vám uľahčí stresujúce parkovanie na ťažko dostupných.

CUPRA Formentor VZ5, pýcha z dielne CUPRA, je niečo čo musíte zažiť, aby ste mohli správne posúdiť rozsah jeho neobmedzeného potenciálu. On je ultimátnou definíciou výkonu moderného vozidla so spaľovacím motorom: je to pocta všetkým "petrol heads". A vďaka limitovanej produkcii len 7 000 kusov je zaručená aj jeho trvalá exkluzivita.