Leon e-Racer

Leon Competición

TCR

Plne elektrický model CUPRA Born

CUPRA Born sa stane prvým plne elektrickým modelom

  • Nová CUPRA Born zaujme svojím pozoruhodným vzhľadom

  • Športový charakter prechádza aj do interiéru

  • Nová CUPRA Born sa bude vyrábať v závode Zwickau v Nemecku

Španielska športovo orientovaná značka CUPRA dnes potvrdila príchod nového, plne elektrického modelu na budúci rok. Nový model CUPRA Born má zásadne zmeniť existujúci trh s elektromobilmi. Prvýkrát bol koncept Born predstavený minulý rok na ženevskom autosalóne a žal obdiv za jeho výraznú eleganciu a silný expresívny charakter.

 

Od štúdie k sériovému vozidlu

Od premiéry na ženevskom autosalóne pokračoval tím dizajnérov značky CUPRA na ďalšom vývoji vozidla, aby ešte intenzívnejšie zvýraznili jeho športový charakter a atraktívny vzhľad. Vychádzajúc z dynamického vzhľadu a modernej techniky, ako je pokrokový hnací mechanizmus, ho vývojoví technici CUPRA jemne doladili. Výsledkom je prvý elektromobil značky: CUPRA Born. Nový model sa bude vyrábať v závode Zwickau v Nemecku.

Wayne Griffiths, člen predstavenstva SEAT pre predaj a marketing a CEO značky CUPRA, uviedol: "CUPRA Born spája všetky atribúty značky CUPRA. Pôvodný koncept sme ďalším vývojom posunuli na novú úroveň. CUPRA Born je dôkazom toho, že elektromobily môžu byť športové a vďaka veľkému dojazdu plne použiteľné v bežnom živote."

Start Video

CUPRA Born je postavená na platforme MEB koncernu Volkswagen a je vybavená najmodernejšími technológiami - vrátane head-up displeja s funkciou rozšírenej reality a komplexného systému konektivity a infotainmentu s 12-palcovým displejom. Okrem dôrazu na detaily a vysokú kvalitu materiálov venuje značka CUPRA, použitím recyklovaných materiálov v interiéri, osobitnú pozornosť trvalej udržateľnosti modelu. So športovými anatomicky tvarovanými sedadlami a novým volantom s tlačidlami pre aktivovanie jazdných režimov vrátane režimu CUPRA prezentuje CUPRA Born svoj dynamický charakter.

Nová CUPRA Born bude na trh uvedená v roku 2021. Vozidlo kombinuje udržateľnú mobilitu s dynamickým charakterom, ktorý vyžadujú automobiloví nadšenci. CUPRA Born spája jedinečný, exkluzívny dizajn s pokrokovými technológiami a nízkou ekologickou stopou, vďaka jazde s lokálne nulovými emisiami.