UrbanRebel

DarkRebel

Dizajn
Elektrifikácia
Konektivita
Technológie
FAQs
Verzie
Tavascan
Rezervácia

NOVÝ CUPRA TAVASCAN

Nový hrdina pre novú éru. Naše prvé elektrické SUV.

Až:
547km*
Až (250 kW):
340k*
0-100 km/h za:
5,6s
Pohon:
Pohon zadných kolies aj všetkých kolies

Stelesnené sebavedomie

Jedinečná filozofia dizajnu inšpiruje elegantný, uhladený exteriér s progresívnymi prvkami interiéru.

Náskok vďaka inováciam

Podsvietené logá CUPRA vpredu aj vzadu a koncové svetlo naprieč zadnou časťou dotvárajú športový vzhľad.

 

Čistá sila, zvnútra aj zvonku

Moderná konzola v tvare Y vo farbe Dark Metallic a sedadlá z mikrovlákna Dark Night Blau podčiarkujú športový charakter.

 

Personalizujte si svoj CUPRA Tavascan
Vyberte si dokonalú kombináciu farby, diskov a vybavenia vnútorného priestoru pre vaše vozidlo CUPRA Tavascan.
Sivá Urano
Biela silver metalíza
Béžová Atacama metalíza
Modrá Tavascan metalíza

Nanovo definovaný výkon

Kdekoľvek chcete nabíjať CUPRA Tavascan, s nabíjacou stanicou CUPRA je to vždy jednoduché a ešte jednoduchšie doma.

Elektrizujúce schopnosti

Nová CUPRA Tavascan prináša revolučný zážitok z jazdy a poskytuje slobodu pohybovať sa mestom s noblesou. A s plne elektrickým dojazdom až 547 km* a schopnosťou nabiť sa z 0 na 100 km dojazdu len za 7 minút** vám dáva istotu, že môžete ísť ďalej.

Na pripojení záleží

15" navigačný systém

CUPRA CONNECT ponúka prostredníctvom navigačného systému online mapy, zábavu, hudbu, rozpoznávanie hlasu a ďalšie funkcie.

Aplikácia My CUPRA

Prostredníctvom aplikácie My CUPRA môžete využívať množstvo funkcií, napríklad diaľkové zamykanie a odomykanie Vášho vozidla Tavascan.

Sústreďte sa na cestu

Vďaka našim pokročilým bezpečnostným a jazdným asistenčným systémom sa môžete sústrediť na to, čo je dôležité - cestu pred vami.

Cestujte bezpečnejšie

Krytý z každej strany. Travel Assist kombinuje adaptívny tempomat (ACC) s asistentom udržiavania jazdného pruhu Lane Assist Plus, aby vás udržal v bezpečnej vzdialenosti od ostatných vodičov. V kombinácii s asistovanou zmenou jazdného pruhu "Blind-Spot sensor" monitoruje vaše okolie a bráni v zmene jazdného pruhu, kým to nie je bezpečné.

 

Jednoduché parkovanie

Zaparkujte svoj Tavascan čiastočne autonómne pomocou parkovacieho asistenta "Trained Park Assist" s pamäťovou funkciou, ktorý skenuje trajektóriu na často využívaných miestach, a systému Remote Park Assist, ktorý umožňuje vykonávať manévre mobilným telefónom a je určený na použitie v stiesnených parkovacích priestoroch.

Otázky a odpovede

Aký je skutočný dojazd elektrického vozidla?

Rovnako ako u spaľovacích vozidiel sa spotreba (a teda aj dojazd) elektrického vozidla líši v závislosti od spôsobu používania a profilu cesty. Ak sa vozidlo využíva na 100% v meste, dojazd po úplnom nabití bude väčší, pretože veľa energie sa obnovuje pri brzdení. Na druhej strane, ak sa vozidlo používa na 100% na diaľniciach, autonómny dojazd bude menší, pretože elektrické vozidlá spotrebujú viac energie pri vyšších rýchlostiach. Tento dojazd sa môže líšiť aj v závislosti od klimatizácie.

Sú náklady na vlastníctvo elektrického vozidla v porovnaní so spaľovacím vozidlom nižšie?

Najväčší rozdiel je v spotrebe. Náklady na elektrinu sú zvyčajne lacnejšie ako náklady na palivo alebo naftu. Vďaka tomu môžeme prejsť 100 km za menej ako 2 € alebo dokonca nabíjať batérie pomocou domáceho systému solárnych panelov. Okrem toho má elektrické vozidlo menšie náklady na údržbu ako spaľovacie, pretože má menej dielov, čo znamená menšie opotrebovanie.

Ako sa CUPRA Tavascan nabíja?

Nový model CUPRA Tavascan môžete nabíjať doma, na ceste alebo v cieli cesty. Nabíjajte doma pomocou bežnej zástrčky alebo pomocou nabíjačky CUPRA Charger.

Ako dlho trvá nabitie vozidla CUPRA Tavascan?

V závislosti od typu nabíjania môže nabíjanie vozidla CUPRA Tavascan trvať od niekoľkých minút až po niekoľko hodín. Na rýchlonabíjacej stanici môžete nabiť až 100 km dojazd za 7 minút**, čo je ideálny čas na vypitie kávy.

Mehr anzeigen

Tavascan Endurance

Emocionálne zážitky v priebehu okamihu.

Až: 547 km* | Až (210 kW): 286 k* | 0-100 km/h za: 6,8s

Tavascan VZ

Vyšší výkon nad rámec súčasného stavu.

Až: 517 km* | Až (210 kW): 340 k* | 0-100 km/h za: 5,6s

 *CUPRA Tavascan sa v súčasnosti nepredáva a čaká na homologizáciu. Zobrazené technické údaje sú len orientačné a môžu sa líšiť. Dostupný výkon (kW) a zrýchlenie vozidla vždy závisí od úrovne nabitia batérie a jej teploty. Obrázky sú použité len na ilustračné a informačné účely a nemusia zodpovedať sériovej výrobe.

 

Elektrický dojazd vozidla sa líši v závislosti od viacerých faktorov, ako je profil terénu, poveternostné podmienky, naloženie vozidla (cestujúci + batožina), vek a stav batérie, zvolená voliteľná výbava (disky, pneumatiky...), používanie periférnych spotrebičov, ako je kúrenie, klimatizácia alebo vyhrievané sedadlá, a štýl jazdy. Uvedený dojazd je predbežná hodnota a bola vypočítaná v súlade s nariadením WLTP, ktoré stanovuje štandardné podmienky testovania platné pre všetkých výrobcov, aby hodnoty vypočítané podľa tohto nariadenia boli vzájomne porovnateľné pre všetky vozidlá.

 

**Časy nabíjania sa líšia v závislosti od nasledujúcich faktorov: vonkajšia teplota a teplota batérie, maximálne napätie vášho nabíjacieho systému a jeho aktuálny stav, ako aj stav batérie a používanie iných elektrických zariadení vo vozidle počas nabíjania.

Jedným z najväčších rozdielov medzi elektrickým vozidlom a tradičným spaľovacím vozidlom je spotreba paliva. Elektrina je vo všeobecnosti lacnejšia ako benzín alebo nafta. Vďaka tomu dokážeme s Tavascanom prejsť 100 km za menej ako 2 € alebo dokonca dobiť batérie domácim solárnym systémom. Okrem toho sú náklady na údržbu elektrického vozidla nižšie ako pri vozidle so spaľovacím motorom, pretože pozostáva z menšieho počtu dielov, a preto sa menej opotrebováva. Tu uvedené informácie sú založené na všeobecných ekonomických trendoch a môžu sa líšiť aj v dôsledku mnohých iných okolností.